خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  افزایش فشار بر بهائیان در شهرهای شمالی ایران

افزایش فشار بر بهائیان در شهرهای شمالی ایران

خبرگزاری هرانا – در طی هفته های گذشته در شهرهای ساری و رشت بیش از سی بهایی مورد احضار و بازجویی قرار گرفته و برای ترک کشور مورد فشار قرار گرفته اند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، در ماه گذشته مامورین اماکن شهرستان ساری به محل کسب بیش از ۳۰ تن از شهروندان بهایی این شهر مراجعه و ضمن تفتیش محل کسب ایشان، برخی را نیز به اماکن احضار نموده اند.

هم چنین طی چند روز گذشته از سوی اطلاعات ساری به محل کسب ارسطو نوبخت، علی بابا نوبخت و عارف گلی مراجعه نموده و از ایشان در مورد نحوه کسب سرمایه شان و نیز علل عدم مهاجرت و در ایران ماندن ایشان سوال نموده اند.

جمعه گذشته نیز مامورین اطلاعات، بهائیانی را که به جلسه عبادی خود (ضیافت) در محله بیست و دو بهمن ساری میرفته اند، زیر نظر داشته و به فیلم برداری از رفتار و آمد این شهروندان پرداخته اند.

در عین حال گزارشات رسیده از شهر رشت حاکی از آن است که اطلاعات این شهر در هفته های گذشته تعدادی از اعضای خانواده های بهایی ساکن رشت را احضار و ایشان را در مورد محل زندگی، محل کسب، میزان درآمد، مراسم عبادی (ضیافت)، اسامی سایرین بهائیان ساکن رشت و مسایل دینی مورد سوال و بازجویی قرار داده اند. این احضار به نحوی بوده است که در مرتبه اول به عنوان رفع نواقص پرونده سیم کارت با ایشان تماس گرفته شده و در مرحله دوم و حدودا ۲ هفته بعد از تماس اول آن ها را به اطلاعات احضار نموده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید