خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ ساعت ۱۲:۰۴:۲۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  سه تن دیگر از فعالین سیاسی در بابل راهی زندان شدند

سه تن دیگر از فعالین سیاسی در بابل راهی زندان شدند

خبرگزاری هرانا – در پی اجرای احکام حبس فعالین سیاسی استان مازندران و شهرستان بابل، سه تن دیگر از ایشان راهی زندان شدند.

به گزارش کلمه، صبح شنبه محمد معصومیان، محمد رضا کربلائی آقاملکی و مصطفی ابراهیم تبار خود را برای گذراندن ۶ ماه حبس تعزیری، به دایره اجرای احکام شهرستان بابل معرفی کردند و سپس راهی زندان متی کلای بابل شدند.

این سه فعال سیاسی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در بابل در حوادث ۶ دی ماه سال ۸۸ توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شدند.

محمد معصومیان و مصطفی ابراهیم تبار به مدت ۱۵ روز و محمد رضا ملکی به مدت ۲۵ روز در سال ۸۸ در بند انفرادی زندان متی کلا و بازداشتگاه اداره اطلاعات مازندران تحت فشار و بازجوئی قرار داشتند.

این سه فعال سیاسی در بابل از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بابل به ریاست قاضی باقریان به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی کشور” و ” تبانی در جهت اقدام علیه امنیت کشور” هر یک به ده ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند که در شعبه سه دادگاه تجدید نظر مازندران این احکام به شش ماه حبس تعزیری تقلیل یافته است.

هم‌چنین احمد میری که به یک سال حبس تعزیری و علی اکبر سروش که به چهار ماه حبس محکوم شده بودند به همراه علیرضا شهیری، فعال سیاسی جنبش سبز و رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در بابل، که به نه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، جهت گذراندن محکومیت زندان، چند روز قبل روانه زندان شدند.

گفتنی است علی تاری رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی در مازندران، آریا آرام نژاد خواننده، علیرضا فلاحتی رئیس شاخه جوانان جبهه مشارکت مازندران، مازیار یزدانی نیا، علی عباسی و رحمان یعقوبی فعالین دانشجوئی دانشگاه مازندران هم‌اکنون در زندان متی کلای بابل دوران حبس خود را سپری می کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید