خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۰, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ ساعت ۷:۳۵:۲۹

    خانه  > اصناف  >  خانه سینما را نمی‌توان منحل کرد

خانه سینما را نمی‌توان منحل کرد

خبرگزاری هرانا – به دنبال تشکیل کمیسیون تخصصی شورای عالی سینما در معاونت سینمایی و تصمیم این کمیسیون برای تعیین تکلیف اموال خانه‌سینما و تصویب این موضوع که درصورت انحلال خانه‌سینما؛ اموال این خانه به “کارگروه ساماندهی امور تشکل‌های صنفی سینمایی” منتقل شود، فرهاد توحیدی(رئیس هیات مدیره خانه‌سینما و سخنگوی این هیات)؛ انحلال خانه‌سینما را غیرممکن عنوان کرد. 

به گزارش ایلنا، توحیدی با اشاره به اینکه انحلال خانه‌سینما غیرممکن است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شکایتی از خانه‌سینما کرده و خواستار آن شده تا اساسنامه مورخ ۲۰/۳/۸۷ باطل و فعالیت خانه‌سینما براساس اساسنامه قبل از آن یعنی سال ۸۳ ادامه یابد. 

وی ادامه داد: حتی اگر این شکایت درست باشد، بازهم نمی‌توان خانه‌سینما را منحل یا تعطیل کرد و این خانه همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد. 

رئیس هیات مدیره خانه‌سینما با اشاره به مصوبات کمیسیون تخصصی شورای عالی سینما گفت: بهتر است دوستان عجله نکنند و تا زمان تشکیل دادگاه صبر کنند و اجازه دهند دادگاه حکم را صادر کند. ما آمادگی کامل داریم تا در دادگاه حضور پیدا کنیم و از خانه سینما دفاع کرده و دفاعیات خود را ارائه کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید