خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱, 9th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۱۰ ساعت ۱۲:۴۶:۱۴

    خانه  > اقلیت های دینی  >  یک کشیش ارمنی تبار در تهران بازداشت شد

یک کشیش ارمنی تبار در تهران بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – ورویر آوانسیان کشیش یک کلیسای خانگی با مراجعه ماموران امنیتی به مراسم کریسمس بازداشت شد.

به گزارش محبت نیوز، ورویر آوانسیان در روز پنجشنبه مورخ ۷ دی ماه ۱۳۹۱ به همراه ۵۰ تن از نوکیشان مسیحی فارسی زبان ساکن تهران، که به مناسبت زاد روز تولد عیسای مسیح در خانه ای واقع در منطقه شمالی تهران گردهم آمده بودند، با دخالت ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

ماموران لباس شخصی در همان شب به منزل ایشان مراجعه و اقدام به ضبط وسایل شخصی ایشان از جمله کامپیوتر، کتابهای مسیحی، دی وی دی و سی دی و بهمراه بسیاری از موعظات و آهنگها و سرودهای پرستشی کردند.

بازداشت کشیش «ورویر آوانسیان» در حالی صورت می گیرد که او در حال حاضر بدلیل مشکلات و ناراحتی کلیه های خود نیازمند مراقبت های ویژه می باشد و همچنین مجبور است که هر هفته در چند نوبت دیالیز شود.

کشیش «ورویر آوانسیان» ۶۰ ساله از مسیحیان ایرانی ارمنی است. وی در ایام جوانی و درسالهای پیش از انقلاب اسلامی از خوانندگان محبوب و شناحته شده در بین ارامنه ایران بود و پس از انقلاب اسلامی وارد خدمت کلیسایی و در انتشارات مسیحی «حیات ابدی» مشغول به خدمت شد.

کشیش «ورویر» سپس فعالیت های هنری خود را به عنوان رهبر گروه پرستش کلیسای فارسی زبان جماعت ربانی مرکز در تهران گسترش داد.

گفتنی است، پنجاه نوکیش مسیحی حاضر در این مراسم نیز با فرمهای چاپی از پیش آماده شده در همان محل مورد بازجویی قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید