خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۱۰/۰۴ ساعت ۲:۳۰:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روزنامه شرق در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته نشد

روزنامه شرق در دادگاه مطبوعات مجرم شناخته نشد

خبرگزاری هرانا – اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در جلسه امروز خود روزنامه شرق را برای اتهام انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز، مجرم ندانست.

بنا به گزارش فارس، جلسه رسیدگی به کیفرخواست‌های مطروحه علیه متهمان نشریات “شرق” و “همت و موج اندیشه” امروز در دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی مدیر خراسانی با حضور اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات برگزار شد.

بر این اساس، مدیر مسئول روزنامه شرق در ۲ مورد از اتهامات مجرم شناخته نشد و فقط در مورد اتهام تخلف از مصوبه شورای امنیت مجرم شناخته شد.

اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات مدیر مسئول روزنامه شرق را در خصوص اتهام نشر مطالب خلاف واقع با اکثریت آرا مجرم نشناختند.

همچنین اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات به اتفاق آرا در خصوص اتهام توهین روزنامه شرق به ایثارگران و چاپ کاریکاتور با اکثریت آرا، این روزنامه را مجرم ندانستند.

اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات در خصوص اتهامات مدیر مسئول نشریه همت و موج اندیشه در خصوص انتشار مطالب خلاف واقع، توهین به مقامات، تبلیغ علیه نظام، انتشار نشریه موج اندیشه بدون مجوز، درج نکردن مشخصات مدیر مسئول و استفاده از افراد مجعول و انتشار نشریه موج اندیشه با لوگوی همت با اکثریت آرا مجرم شناختند.

روزنامه شرق چندی پیش همزمان با هفته دفاع مقدس کاریکاتوری منتشر کرده که به اعتقاد بسیاری، اهانت به رزمندگان دفاع مقدس تلقی می‌شد.

بر این اساس، نمایندگان مجلس، اهالی رسانه، مسئولان دولتی، مراجع قضایی، تشکل‌های سیاسی و دانشجویی و جمعی از بسیجیان و رزمندگان به این کاریکاتور واکنش نشان دادند و خواستار برخورد فوری و قاطع با عوامل انتشار این کاریکاتور شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید