خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  تجمع کامیون داران در اعتراض به مصوبه دولت

تجمع کامیون داران در اعتراض به مصوبه دولت

خبرگزاری هرانا – تعدادی از رانندگان خودروهای سنگین در اعتراض به مصوبه هیأت دولت مبنی بر ممنوعیت تردد خودروهای سنگین با عمر بیش از بیست سال، ‌ در برابر مجلس تجمع کردند.

سایت خانه ملت گزارش داد: نزدیک به بیست نفر از رانندگان خودروهای سنگین و نیمه سنگین در اعتراض به توقیف خودروهایشان از سوی راهنمایی و رانندگی امروز یک‌شنبه ۲۶ آذر ماه در برابر ساختمان مجلس تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان با بیان اینکه همه آنها برگه معاینه فنی برای خودروهای خود دریافت کرده‌اند، گفتند: هیأت دولت تصویب کرده است که خودروهای با عمر بیش از بیست سال حق تردد در کلان‌شهرها را ندارند و در نتیجه مأموران راهنمایی و رانندگی به استناد این مصوبه، اجازه تردد در تهران و هشت کلان‌شهر دیگر کشور را به آنها نمی‌دهند.

این افراد همچنین با بیان اینکه بیشتر آنها خودروهای خود را اقساطی خریده‌اند و در نتیجه فروشنده تا پایان اقساط، ‌سند را به نام خریدار نمی‌زند، افزودند: هیچ یک از رانندگان توان خرید اقساطی لوزام یدکی ماشین‌های خود به دلیل نداشتن سند و نیز خرید نقدی به دلیل گرانی کالاها را ندارند.

یکی از آنها با بیان اینکه در زمان جنگ با همین خودروی فرسوده‌ای که هم‌اکنون پلیس راهنمایی و رانندگی آن را متوقف کرده، تسلیحات و مهمات جابه‌جا می‌کرده و خود نیز سابقه جانبازی دارد، تأکید کرد: دولت با اجرایی نکردن تبصره ۱۳ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت سوخت مصوب ۱۳۸۶امکان دریافت تسهیلات ارزان‌قیمت را از آنها گرفته است.

یک راننده مینی‌بوس با بیان اینکه تسهیلاتی که هم‌اکنون بانک‌ها برای تعویض خودروهای فرسوده در اختیار دارندگان این دسته از خودروها قرار می‌دهد، بسیار سنگین است، ‌ تصریح کرد: وام‌هایی که به ما پیشنهاد شده است، با سود بالای بیست درصد و اقساط ماهیانه سه میلیون تومان است که هیچ یک از رانندگان توان بازپرداخت آنها را ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید