خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  توقیف هفته نامه محلی نصیر به دلیل انتقاد ازکمبودها در شلمچه

توقیف هفته نامه محلی نصیر به دلیل انتقاد ازکمبودها در شلمچه

خبرگزاری هرانا – یک نشریه استانی به دلیل انتشار مطلبی در انتقاد از کمبود امکانات منطقه شلمچه توقیف شد.

به گزارش عصر ایران، هفته نامه “نصیر بوشهر” با حکم دادستان بوشهر توقیف شد و از انتشار باز ایستاد.دلیل این توقیف انتشار متنی درباره کمبود امکانات منطقه شلمچه در مرز ایران و عراق ذکر شده است.

پس از انتشار این متن ، برخی ، آن را مصداق توهین به ارزش های دفاع مقدس دانستند اما مدیر مسؤل این نشریه این موضوع را تکذیب کرد و گفت که هدف از انتشار این متن صرفا انتقاد از کمبود امکانات در منطقه شلمچه بوده است.

حسن لاوری مدیر مسئول هفته نامه نصیر بوشهر در این باره به پایگاه خبری “خلیج فارس” گفت: مطلب “محمد سرخوش” در این نشریه پیرامون نبود امکانات لازم برای بازدیدکنندگان و زائران مناطق عملیاتی دفاع مقدس انتقادی بود و نه توهین کننده، چرا که وی از افراد متدین شهر است و سابقه حضور در جبهه را داشته، ضمن اینکه بنده نیز در کنار همرزمان شهیدم در منطقه عملیاتی شلمچه از ناحیه سر و گردن، شکم، دست و دو پا مجروح شده ام و مخالف اهانت به دوستان شهید و خاطرات گذشته ام هستم.

وی ادامه داد: نویسنده مطلب “مشاهدات عینی در سفر به کربلا” محمد سرخوش بوده که یکی از متدینین شهر بوشهر و از رزمندگان دفاع مقدس می باشد که هدفش از ذکر مطلب فوق رسیدگی به آن منطقه و احداث استراحتگاه و خوابگاه برای زائرین بوده و هیچ قصد و هدفی به منظور توهین و اهانت در کار نبوده است.

لاوری اضافه کرد: هشت سال دفاع مقدس و شلمچه یادآور خاطرات دوستان شهیدمان است و کسی به خودش و خاطراتش توهین نمی کند. متأسفانه به علت سوء تفاهم عده ای از مطلب آقای محمد سرخوش که در شماره اخیر نصیر بوشهر درج شده، جوسازی و شلوغ کاری ها در استان ایجاد شده که نشان از پیگیری اهداف خاصی دارد.

وی بیان کرد: امیدوارم دوستانی که غوغاسالاری می کنند بدانند که سرخوش و لاوری از رزمندگان دفاع مقدس بوده اند و مطلب مزبور از دیدگاه انتقادی جهت رسیدگی و توجه بیشتر به این مناطق نوشته شده بوده و هدف اهانت نبوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید