خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ اسدالله هادی کماکان از اعزام به بیمارستان محروم است

هرانا؛ اسدالله هادی کماکان از اعزام به بیمارستان محروم است

خبرگزاری هرانا – اسدالله هادی زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین، با وجود مشکلات قلبی و می‌نیکس زانو کماکان از اعزام به بیمارستان محروم است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اسدالله هادی زندانی سیاسی بند ۳۵۰ اوین که به بیماری حاد قلبی و مشکلات می‌نیکس زانو مبتلا می‌باشد، همچنان از اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم است.

اسدالله هادی در اعتراض به اجباری شدن پوشیدن لباس فرم زندان برای طیف خاصی از زندانیان سیاسی، از پوشیدن لباس فرم امتناع کرده بود و به همین دلیل چندین بار اعزام وی به بیمارستان لغو گردید.

آخرین بار سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه سال جاری بود که علی‌رغم دستور دادستان و طی تمامی تشریفات قانونی، مسئولین اعزام در آخرین لحظه از انتقال وی به بیمارستان قلب تهران ممانعت به عمل آوردند.

گفتنی است، با وجودی که پیش‌تر رئیس بند ۳۵۰ زندان اوین (اعلایی) به این زندانی سیاسی وعده داده بود که بدون لباس به بیمارستان اعزام خواهد شد، ولی تغییر مدیریت بند باعث عملی نشدن این موضوع گردید.

یکی از نزدیکان اسدالله هادی به گزارشگر هرانا گفت: “باردیگر قرار است سه‌شنبه آینده ۱۴ آذرماه اسدالله به بیمارستان قلب تهران اعزام شود و ممانعت از اعزام برای وضعیت جسمی وی بسیار خطرناک است.”

این زندانی سیاسی که در حوادث پس از انتخابات به اتهام رابطه با سازمان مجاهدین بازداشت شده، سابقه تحمل زندان در دهه ۶۰ را نیز دارد.

لازم به یادآوریست، بتازگی سازمان امور زندان‌ها، پوشیدن لباس مخصوص زندان و دستبند، را به هنگام اعزام به بیمارستان و یا دادگاه، برای طیف خاصی از زندانیان سیاسی، اجباری، اعلام کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید