خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  بیکار شدن ۲۶۴ کارگر کارخانه لطیف گستر در استان البرز‎

بیکار شدن ۲۶۴ کارگر کارخانه لطیف گستر در استان البرز‎

خبرگزاری هرانا – مدیرعامل شرکت لطیف گستر دیبا گفت: تعدیل نیرو کارخانه در استان البرز برای مسئولان اهمیت ندارد. کارخانه لطیف گستر دیبا با ۳۳۰ نفر نیرو در گذشته هم اکنون تنها با ۶۶ نفر ادامه کار می‌دهد و در شرف تعطیلی است.

سعید احمدی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه طی دو ماه دیگر کارخانه‌ام تعطیل خواهد شد، اظهار داشت: در گذشته تعداد کارگران این کارخانه ۳۳۰ نفر بوده است که با تعدیل ۲۶۴ نفری هم اکنون به ۶۶ نفر رسیده است عجیب است که تعدیل نیرو داشته‌ام ولی هیچ کس نگفته چرا اینقدر تعدیل نیرو داشته‌اید.

احمدی افزود: در گذشته به کشورهای مختلفی از جمله افغانستان، عراق و دیگر کشور‌ها صادرات داشته‌ایم ولی هم اکنون صادرات ما به صفر رسیده است و برخی دیگر از همکارانم نیز همین شرایط را دارند .مسئولان می‌توانند یک گروه را بسیج کنند تا علت تعدیل نیرو را جویا شوند.

وی تصریح کرد: ۵ هزار کارخانه ارز گرفته‌اند و مواد اولیه وارد کرده‌اند، این افراد چه کسانی بوده‌اند؟ ما که موفق به این کار نشده‌ایم. باید کار کنیم تا بتوانیم حقوق کارگران را پرداخت کنیم .کارخانه‌ام در ماه ۱۰ روز فعال است و هم اکنون کارگرانم ۶ ماه است که حقوق نگرفته‌اند و مرتب از جیب خرج می‌کنم.

وی با بیان اینکه سرمایه در گردش ما ۳۳ برابر گذشته شده است، افزود: سه میلیارد تومان برای فعال نگه داشتن یک شیف کاری کارخانه نیاز دارم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید