خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱, 13th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۸/۲۹ ساعت ۱۶:۴۷:۵۴

    خانه  > اصناف  >  پلمب ۴۶ واحد صنفی به علت عدم رعایت شئونات اسلامی

پلمب ۴۶ واحد صنفی به علت عدم رعایت شئونات اسلامی

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس امنیت عمومی از تعطیلی و پلمب ۱۸ واحد صنفی در قزوین و ۱۱ واحد صنفی در همدان خبر داد.

بنا به گزارش فارس، حیدر محمدی گفت: مأموران اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی قزوین روز گذشته طرح ارتقای امنیت اجتماعی را در سطح صنوف قزوین اجرا و از چند واحد صنفی بازدید کردند.

در اجرای این طرح هشت سفره‌خانه سنتی و چهار کافی‌شاپ و دو واحد فروشگاه لباس دو واحد عکاسی و همچنین دو واحد خواربار فروشی به دلیل رعایت نکردن شئون اسلامی در قزوین پلمپ شدند.

علی‌اصغر خرم‌روی اظهار کرد: واحد صنفی در رسته‌های شغلی مختلف در پاساژهای اصلی شهر همدان به شکل محسوس و نامحسوس تحت کنترل و نظارت قرار گرفتند، گفت: در اجرای این طرح ۱۹ ثوب البسه نامتعارف و منقوش به تصاویر غیر مجاز جمع‌آوری و ۴۸ مانکن بدپوشش نیز اصلاح شدند.

وی تصریح کرد: پلمب ۱۱ واحد صنفی متخلف، ارائه ۱۷۰ مورد تذکر شفاهی و کتبی و اخذ تعهد کتبی از ۱۲۰ تن از متصدیان اماکن عمومی به دلیل عدم رعایت موازین شرعی و قانونی و همچنین ساماندهی ۲۵ واحد صنفی فاقد پروانه کسب از جمله اقدامات انجام شده در اجرای طرح یک روزه طرح ارتقای امنیت اجتماعی در شهرستان همدان بود.

همچنین سرهنگ “تیبا” در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: در راستای شناسایی قهوه خانه‌ها و کافه‌های سنتی غیرمجاز مستقر در زیر زمین‌ها و طبقات فوقانی سطح شهر ارومیه که محل تردد و تجمع افراد لاابالی و مزاحمین مردم شده بود، مراتب با استفاده از کلیه امکانات و بکارگیری نیروهای زبده و ورزیده در دستور کار ماموران نظارت بر اماکن عمومی استان قرار گرفت.

سرهنگ “تیبا” همچنین خبر از پلمب ۷ واحد از قهوه خانه‌های مورد بحث داد را حسب دستور مقام قضایی داد.

در خبری دیگر به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمود میرحسینی فرمانده انتظامی تفت اعلام داشت: مأموران اطلاعات و امنیت عمومی تفت با همکاری بازرسان مجامع امورصنفی از واحدهای تجاری، صنفی و مغازه‌ها بازدید کردند.

سرهنگ میرحسینی افزود: مأموران اطلاعات و امنیت عمومی تفت با بررسی وضعیت پروانه کسب و امورات مربوط به واحدهای صنفی و در راستای ساماندهی این واحدهاتعداد ۱۰ واحد صنفی را پلمب کردند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.

بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.

ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید