خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۱, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۸/۲۲ ساعت ۲۲:۲۷:۳۵

    خانه  > فرهنگی  >  دو کنسرت دیگر در شهرهای مشهد و دزفول لغو شدند

دو کنسرت دیگر در شهرهای مشهد و دزفول لغو شدند

خبرگزاری هرانا – در ادامه اِعمال محدودیت تا برای برنامه‌های فرهنگی و هنری، دو کنسرت دیگر این بار در خوزستان و خراسان لغو شد.

به گزارش ایسنا، وحید تاج با اعلام خبر لغو کنسرتش با همراهی گروه “سپید و سیاه” در دزفول گفت: چندی پیش اجرایی با گروه “سپید و سیاه” در دزفول داشتیم که علی رغم همکاری‌های ارشاد تهران، اداره ارشاد اهواز در امر صدور مجوز کوتاهی کرد.

تاج اضافه کرد: گاهی به ما گفته می‌شود که مجوز کنسرت همزمان با روز اجرا صادر می‌شود اما این چه فایده‌ای دارد. چرا که در این صورت مجبور هستیم بدون تبلیغات بلیط فروشی کنیم و اگر زیان مالی وارد شود چه کسی این هزینه‌ها را جبران خواهد کرد.

این هنرمند که از شاگردان شجریان است در بخش دیگری از سخنانش دربارهٔ تقلید در عرصهٔ آواز مطرح کرد: فکر می‌کنم هنرمندانی که در عرصه آواز از صدای شجریان تقلید می‌کنند شاگرد ایشان نبوده‌اند. چرا که اگر اینگونه بود استاد به آن‌ها می‌گفت که حنجره هر انسانی با انسان دیگری تفاوت دارد و فیزیک خاصی برای خود قائل است.

تاج درباره برنامه‌های آتی خود نیز به ایسنا توضیح داد: بعد از ماه محرم و صفر یک کنسرت ساز و آواز در تهران برگزار خواهیم کرد و با توجه به موقعیتی که ساز و آواز ایرانی دارد و تصنیف‌خوانی جای آواز را گرفته است می‌توان آن را اجرای خوبی تلقی کرد.

همزمان کنسرت گروه “آهنگ اشتیاق” به سرپرستی علی قمصری که قرار بود در تاریخ‌های ۲۱ و۲۲ آبان به خوانندگی علیرضا قربانی در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شود، ساعاتی قبل از اجرا لغو شد.

به گزارش ایسنا قمصری با اعلام این خبر گفت: چندی پیش مدیر برنامه‌های ما پیشنهادی برای دو شب اجرا در تاریخ‌های ۲۱ و۲۲ آبان در دانشگاه فردوسی مشهد دریافت کرد و با توجه به شرایط سخت اجرا در مشهد این فرصت را غنیمت شمردیم تا دیداری با دوستداران موسیقی در این شهر داشته باشیم.

او ادامه داد: متاسفانه امروز و نیم ساعت قبل از پرواز، خبری به ما رسید که طبق آن، با وجود طی شدن تمام مراحل قانونی و کسب مجوز، گروه ما و دانشجویان و مسئولان دانشگاه از برگزاری این کنسرت منع شده‌اند.

قمصری بیان کرد: باید به کسانی که به صورت خودسرانه و غیر قانونی قدرتشان را در پاره کردن پوستر‌ها، بی‌احترامی کردن به عوامل فرهنگی دانشگاه و قلدری خرج می‌کنند، بگویم “درست است که شانس دیدار با هنردوستان مشهد را از دست دادیم، اما این مسئله در مقابل چیزی که شما از دست می‌دهید ذره‌ای بیش نیست.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید