خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ وخامت وضع جسمی احمد کریمی و صدور قرار وثیقه سنگین

هرانا؛ وخامت وضع جسمی احمد کریمی و صدور قرار وثیقه سنگین

خبرگزاری هرانا – احمد کریمی فعال سیاسی که به پانزده سال و سه ماه حبس در تبعید زندان گنبد کاووس محکوم شده به بیماری حاد معده مبتلا شده است و مسئولین برای اعزام وی به مرخصی درمانی وثیقه ۱ میلیارد تومانی صادر کرده‌اند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد کریمی زندانی سیاسی تبعید شده به زندان گنبد کاوس که خود و خانواده‌اش بار‌ها تقاضای انتقال به یکی از زندانهای استان تهران را از مسئولین زندان کرده و با جواب منفی ایشان روبرو شده‌اند، به بیماری حاد معده مبتلا شده است.

زندان گنبد کاوس که فاقد بهداری مجهز می‌باشد تنها درمانی که برای وی تجویز نموده قرصهای مسکن و راینتدین می‌باشد و در جواب تقاضای مرخصی استعلاجی احمد کریمی، برایش ابتدا قرار وثیقه یک میلیارد و دویست میلیون تومانی و سپس قرار یک میلیارد تومانی صادر نموده‌اند که تامین چنین وثیقه‌ای از توان خانواده وی خارج است.

احمد کریمی فعال سیاسی که به پانزده سال و سه ماه حبس در تبعید زندان گنبد کاووس محکوم شده است هم اکنون در بد‌ترین بند این زندان بسر می‌برد و خانواده وی بدلیل دوری راه نمی‌توانند هرهفته به ملاقات وی بروند.

گفتنی است، احمد کریمی، هادی قائمی و جمال امین‌زاده تنها زندانیان سیاسی هستند که در زندان گنبد کاووس بصورت غیر قانونی و بدون رعایت اصل تفکیک جرایم نگهداری می‌شوند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید