خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق در ملاعام

اجرای حکم ۹۹ ضربه شلاق در ملاعام

خبرگزاری هرانا – ظهر امروز در میدان طالقانی قائمشهر حکم ۹۹ ضربه شلاق در ملاء عام برای فردی به اتهام رابطه نامشروع اجرا شد.

بنا به گزارش فارس، معاون دادستان قائمشهر در این باره اظهار داشت: حکم اجرا شده در مورد شخص اول پرونده با نام “ع- و” ۲۶ ساله در ملاء عام به اتهام رابطه نامشروع اجرا شد.

وی یادآور شد: شخص اول پرونده به ۹۹ ضربه شلاق در ملاعام و به استناد ماده ۱۹ قانون اساسی به منع اشتغال از مشاغل دولتی و غیردولتی، شهرداری، آژانس‌های مسافرتی و تاکسیرانی به مدت ۱۰ سال محکوم شد.

این مسئول خبر داد این پرونده با موضوع تجاوز به عنف مورد رسیدگی قرار گرفت ولی با تحقیقات به عمل آمده رابطه نامشروع محرز شد و این حکم به اجرا درآمد.

وی افزود: چون شخص اول نسبت به حکم صادره اعتراض نداشت حکم قطعی شد و به اجرا در آمد ولی در مورد متهمان دیگر چون حکم صادره به قطعیت نرسید اجرایی نشد، به همین دلیل از آوردن نام و میزان مجازات این اشخاص معذوریم که با قطعیت حکم اعلام می‌شود.

اسفندیاری با اشاره به شکایت اولیه شاکی مبنی بر تجاوز به عنف گفت: چون اتهام برای دادگاه ثابت نشد، بنابراین حکم ۹۹ ضربه شلاق برای رابطه نامشروع اعلام و اجرا شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هیچ کس نباید شکنجه شود یا تحت مجازات یا رفتاری ظالمانه، ضد انسانی یا تحقیر آمیز قرار گیرد.
بند ۱ ماده ۱۰ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: در باره کلیه افرادی که از آزادی خود محروم شده‌اند باید با انسانیت و احترام به حیثیت ذاتی شخص انسان رفتار کرد.
اصل ۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی: هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر، بازداشت، زندانی یا تبعید شده، به هر صورت که باشد ممنوع و موجب مجازات است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید