خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  احکام کمیته انضباطی برای ۶ دانشجوی دانشکده صنعت نفت

احکام کمیته انضباطی برای ۶ دانشجوی دانشکده صنعت نفت

خبرگزاری هرانا – احکامی که از سوی کمیته انضباطی بدوی دانشگاه برای برخی از دانشجویان در پی اتفاقات ترم گذشته صادر شد، به حالت تعلیق درآمد.

به گزارش ایسنا، با حکم کمیته تجدید نظر، احکام ۶ نفر از دانشجویانی که در این رابطه از یک تا ۲ ترم از تحصیل محروم شده بودند، به حالت تعلیق درآمد.

در نیمسال تحصیلی گذشته به دنبال برخی از اعتراضات دانشجویی در دانشکده صنعت نفت، برای چند تن از دانشجویان احکامی انضباطی صادر شده بود.

در خردادماه سال جاری دانشجویان دانشکده نفت اهواز که زیرنظر وزارت نفت اداره می‌شود با برگزاری تجمع‌های اعتراضی خواستار رسیدگی به بخشی از مشکلات صنفی‌ خود شدند که این موضوع محقق نشد و با درگیری میان نیروهای حراست و دانشجویان معترض، دامنه این اعتراض‌ها وسیع‌تر شد.

با ادامه درگیری‌ها و ضرب و شتم دانشجویان معترض، با برگزاری جلسه اضطراری مسئولان دانشکده، بر اساس آن‌چه “عدم امنیت دانشجویان” و “آسیب رسیدن کمتر به دانشجویان” اعلام شد، امتحانات پایان ترم دانشکده نفت لغو و به شهریور موکول گردید.

همچنین مسئولان این دانشکده بیش از ۵٠ تن از دانشجویان را به کمیته انضباطی احضار کردند، دسترسی دانشجویان به اینترنت قطع و ورود و خروج دانشجویان به دانشکده نیز محدود شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید