خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۷/۱۹ ساعت ۱۵:۲۵:۰۱

    خانه  > اعدام  >  چهار زندانی به اتهام تجاوز به عنف در تبریز اعدام شدند

چهار زندانی به اتهام تجاوز به عنف در تبریز اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – بامداد امروز چهار نفر به اتهام تجاوز به عنف در زندان مرکزی تبریز اعدام شدند.

بنا به گزارش مهر، رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی مدعی شد: چهارنفر جوان که زنان و دختران را در مسیرهای مختلف تبریز به عنوان مسافر سوار خودرو شخصی کرده و به زور آنها را به بیایان های اطراف برده مورد تجاوز قرار می دادند، صبح امروز در زندان مرکزی تبریز اعدام شدند.

وی افزود: نحوه عمل محکومان بدین صورت بوده که سوار یک دستگاه خودروی پیکان شده و یکی از آنها با پوشیدن لباس زنانه خود را به شکل زنان در می آورده تا زنان و دخترانی که منتظر ماشین بودند به علت وجود مسافر زن در خودرو اعتماد کرده و سوار شوند سپس نامبردگان با سرعت زیاد حرکت کرده و مسافر سوار شده را با زور و کتک مورد اذیت و آزار قرار می دادند.

حجت الاسلام شریفی ادامه داد: معدومان، سر مسافران را زیر صندلی خودرو برده و بدین طریق فرد مورد نظر را به بیرون شهر برده و در بیراهه ها به صورت گروهی مورد تجاوز قرار می دادند و سپس در میدان آذربایجان شهر تبریز یا سایر میادین شهر هنگامی که پاسی از شب گذشته بود وی را رها می کردند.

این حکم توسط شعبه دوم دادگاه کیفری استان صادر و توسط شعبه ۱۱دیوان عالی کشور تایید شد و ریاست قوه قضائیه اجرای حکم را بلامانع اعلام کرد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید