خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  مراسم جشن خانه موسیقی لغو شد

مراسم جشن خانه موسیقی لغو شد

خبرگزاری هرانا – خانه موسیقی ایران با انتشار بیانیه ای از لغو مراسم جشن خانه موسیقی که قرار بود روز هفدهم مهرماه در سالن برج میلاد برگزار شود خبر داد.

در این بیانیه که عصر یکشنبه شانزدهم مهرماه در سایت خانه سینما منتشر شد پس از عذرخواهی از اهالی موسیقی آمده است: “جشن خانه موسیقی که هر ساله در ماه مهر همزمان با روز جهانی موسیقی و سالروز تولد حکیم ابونصرفارابی برگزار می شود، امسال با همه تمهیدات و برنامه ریزی های مفصل متأسفانه با مشکل مواجه و نهایتاً لغو شد.”

در ادامه بیانیه همچنین از مؤلفان، ناشران، داوران، برگزیدگان، میهمانان و موسیقیدانانی که از شهرهای مختلف برای حضور در این مراسم به تهران آمده بودند عذرخواهی شده است.

به گزارش خبرگزاری ها پس از آنکه مسئوولان برج میلاد تنها یک روز مانده به برگزاری جشن اعلام کردند که سالن خود را در اختیار این جشن قرار نمی‌دهند و مسئوولان برگزاری هم نتوانستند مجوز لازم را برای برگزاری مراسم در تالار وحدت بگیرند، خانه موسیقی برگزاری این جشن را تا اطلاع ثانوی لغو کرد.

در این حال یکی از اعضای خانه موسیقی به بی بی سی فارسی گفت که “دلیل لغو مجوز این مراسم را مخالفت مسئولان با تقدیر از محمدرضا شجریان در این مراسم بود.”

به گفته این عضو خانه موسیقی پس از آن بود که اعضای هیئت مدیره خانه موسیقی تصمیم به لغو این مراسم گرفتند.

موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:
بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
بخش الف ماده ۱۵ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: شرکت‌ در زندگی‌ فرهنگی‌ برای عموم، بایستی به رسمیت شناخته شود.
بند ۱ ماده ۲۷ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد آزادانه در زندگی فرهنگی اجتماع سهیم و شریک گردد و از هنر‌ها و به ویژه از پیشرفت علمی و فواید آن بهره‌مند شود.
ماده ۲۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی به عنوان عضو جامعه حق امنیت اجتماعی دارد و مجاز است به یاری مساعی ملی و همکاری بین المللی، حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضروری برای حفظ حیثیت و کرامت و رشد آزادانهٔ شخصیت خود را، با توجه به تشکیلات و منابع هر کشور، به دست آورد.
بند ۲ ماده ۲۷ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر کس حق دارد از حمایت منافع معنوی و مادی آثار علمی، ادبی یا هنری خود برخوردار گردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید