خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتصاب غذای فیض الله عرب‌سرخی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی‎ و برخورد توهین آمیز

اعتصاب غذای فیض الله عرب‌سرخی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی‎ و برخورد توهین آمیز

خبرگزاری هرانا – فیض الله عربسرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی، تعلل در روند درمان و برخورد زننده و توهین آمیز با خود و خانواده‌اش از روز شنبه اعتصاب غذا کرده است.

بنا به گزارش تارنمای کلمه، عرب سرخی مدتهاست درزندان دچار ناراحتی شدید ستون فقرات شده وبه دلیل عدم رسیدگی پزشکی درد شدیدی دارد.

منابع خبری گزارش کرده‌اند این زندانی سیاسی قریب به یک ماه است از درد شدید در ناحیه ستون فقرات رنج می‌برد و قادر به حرکت معمولی بدون استفاده از عصا یا کمک همبندان خود نیست و بنابر توصیه کمسیون پزشکی باید هر چه سریع‌تر مورد مداوا قرار گیرد.

هفته گذشته این زندانی سیاسی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بهداری اعزام شد تا ترتیب انتقال وی به بیمارستان برای انجام آزمایشات پزشکی ضروری (عکسبرداری و‌ام آر آی) صورت گیرد اما دکتر رضازاده، رییس بهداری اوین که برابر سوگند پزشکی موظف به رسیدگی و تسریع امور پزشکی بیماران است، احتمالا هماهنگ با نهاد امنیتی و اطلاعاتی مانع از انجام اقدامات پزشکی و اعزام وی به بیمارستان شد.

چند روز پیش بدنبال پیگیری‌های مکرر خانواده این زندانی سیاسی به بیمارستان منتقل شده است اما مامور زندان از ادامه کار پزشک و درمان وی جلوگیری کرده و با برخورد نامناسب و زننده با اطرافیان، این زندانی سیاسی را از بیمارستان به زندان بازگردانده‌اند.

فیض الله عرب سرخی معاون وزیر بازرگانی دولت خاتمی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید