خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۶ مهر ۱۳۹۱, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۷/۰۶ ساعت ۲۲:۲۰:۰۴

    خانه  > کارگران  >  مرگ کارگر ساختمانی در زیر آوار

مرگ کارگر ساختمانی در زیر آوار

خبرگزاری هرانا – حادثه ریزش آوار در محل گودبرداری در شمال تهران باعث مرگ یکی از کارگران ساختمانی شد.

بنا به گزارش ایسنا، در پی این حادثه که روز چهارشنبه رخ داد، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی تهران آتش‌نشانان ایستگاه ‌۶ و گروه امداد و نجات ۴ را ساعت ۱۰ صبح روانه محل حادثه در خیابان دزاشیب کرد.

به گفته فرمانده آتش‌نشانان اعزامی، محل حادثه قطعه زمینی است که برای احداث ساختمان گودبرداری شده بود و هنگامی که کارگران مشغول کندن دیواره خاکی آن بودند ناگهان قسمتی از دیواره کناری فرو ریخت.

سید علی حسینی رباط افزود: به دنبال این حادثه یکی از کارگران بنام محمد علی – ز ۲۱ ساله در زیرآوار و خاک گرفتار شد که قبل از رسیدن نیروهای امدادی توسط سایر کارگران از زیر خاک خارج شد.

این فرمانده آتش نشانی هم چنین تصریح کرد: آتش‌نشانان با بکارگیری تجهیزات ویژه ایمنی و نجات، به ایمن سازی محل پرداخته و سریعا از اورژانس و نیروی انتظامی درخواست کردند تا در محل حادثه حضور یابند.

حسینی رباط در مورد وضعیت فرد حادثه دیده اظهارداشت: امدادگران اورژانس با حضور در محل و انجام معاینات لازم، مرگ این کارگر جوان را تائید کردند.

وی علت اولیه بروز این حادثه را بی‌احتیاطی وعدم رعایت موازین ایمنی ذکر کرد و افزود: تحقیقات بیشتر در این خصوص هم چنان از طرف کار‌شناسان آتش نشانی ونیز نیروی انتظامی ادامه دارد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش ب ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: ایمنی‌ و بهداشت‌ محیط کار به رسمیت شناخته شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید