خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۱, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۷/۰۵ ساعت ۹:۵۸:۳۵

    خانه  > زندانیان  >  وخامت حال فیض الله عرب سرخی و ممانعت بهداری زندان از اقدامات پزشکی

وخامت حال فیض الله عرب سرخی و ممانعت بهداری زندان از اقدامات پزشکی

خبرگزاری هرانا – فیض الله عرب سرخی از اعضای ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که از تیر ماه ۸۸ تاکنون دوران حبس خود را سپری می‌کند دچار عارضه شدید در ناحیه ستون فقرات شده است، با این حال دکتر مجید رضازاده رییس بهداری اوین انجام اقدامات پزشکی درمورد این زندانی سیاسی و اعزام وی به بیمارستان جلوگیری می‌کند.

بنا به گزارش تارنمای کلمه، فیض الله عرب سرخی معاون وزیر بازرگانی دولت خاتمی به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به گذراندن ۵ سال حبس محکوم شده است.

این زندانی سیاسی قریب به یک ماه است از درد شدید در ناحیه ستون فقرات رنج می‌برد و قادر به حرکت معمولی بدون استفاده از عصا یا کمک همبندان خود نیست و بنابر توصیه کمسیون پزشکی باید هر چه سریع‌تر مورد مداوا قرار گیرد.

روز سه شنبه مطابق برنامه از قبل تعیین شده، این زندانی سیاسی از بند ۳۵۰ زندان اوین به بهداری اعزام شد تا ترتیب انتقال وی به بیمارستان برای انجام آزمایشات پزشکی ضروری (عکسبرداری و‌ام آر آی) صورت گیرد اما مطابق معمول دکتر رضازاده مانع از انجام اقدامات پزشکی و اعزام وی به بیمارستان شد.

این درحالی است که بر اساس این گزارش مطابق برنامه از قبل اعلام شده به عرب سرخی از ۲۴ ساعت قبل داروهای لازم برای انجام این آزمایش مصرف شده بود و ممانعت از اعزان وی، برهم زدن برنامه زمانبندی شده صورت گرفته برای تشخیص و درمان بیماری این زندانی ارزیابی می‌شود.

این نخستین باری نیست که دکتر رضازاده با سنگ اندازی در درمان و اعزام زندانیان سیاسی، موجب اختلال در روند درمانی آنان می‌شود. پیش‌تر اقدامات مانع تراشانه بهداری اوین برای رسیدگی فوری پزشکی منجر به جان باختن چند زندانی سیاسی از جمله هدی صابر شده بود.

روند درمان خارج از زندان برای زندانیان سیاسی یک برنامه طولانی مدت و طاقت فرسا برای زندانی سیاسی، خانواده و پزشکان زندان است و پس از استعلام و هماهنگی با دادستان، برنامه اعزام آنان تهیه می‌شود و چنین مانع تراشی‌هایی موجب اختلال در روند درمان زندانیان سیاسی و آغاز مصیبت بار روند اخذ مجوز و هماهنگی برای اعزام مجذ آن‌ها خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید