خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای متهم به قتل همسر و کودک خردسال در خواب

صدور حکم اعدام برای متهم به قتل همسر و کودک خردسال در خواب

خبرگزاری هرانا – مردی که متهم است به خاطر سوءظن همسر و فرزند خردسالش را به قتل رسانده بود پس از محاکمه به اعدام و زندان محکوم شد.

بنا به گزارش مهر، ۱۶ مرداد سال ۸۹ ماموران پلیس آگاهی شهرستان فسا در جریان مرگ مشکوک زن جوانی و کودک خردسالش قرار گرفتند. ماموران پس از حضور در محل با جسد زهرا ۲۸ ساله و فرزندش بر روی تختخواب روبرو شدند.

وسایل خانه بهم ریخته بود و هیچ آثاری از درگیری بر روی بدن قربانیان دیده نمی‌شد. تیم جنایی در ابتدا فرضیه قتل با انگیزه سرقت را مطرح کردند اما مرد صاحبخانه در بازجویی‌ها گفت: همسرم زن تنبلی بود و هیچ وقت خانه را تمیز نمی‌کرد. هیچ سرقتی صورت نگرفته و خانه ما همیشه به این صورت است.

پس از بررسی‌های اولیه جسد قربانیان برای تعیین علت مرگ به پزشکی قانونی منتقل شد. کار‌شناسان پزشکی قانونی پس آزمایشات تخصصی علت مرگ مادر و کودک را فشار بر روی گردن و خفگی اعلام کردند.

در حالی که انگیزه این جنایت هنوز نامشخص بود ماموران به اظهارات متناقض پدر خانواده به نام سعید مشکوک شدند. سعید مدعی بود همسر و فرزندش به خاطر خوردن میوه سمی کشته شده‌اند.

کارآگاهان تحقیقات را بر روی سعید متمرکز کرده تا اینکه مرد جوان سرانجام لب به اعتراف گشود و گفت: من به دلیل اینکه همسرم به کارهای خانه نمی‌رسید او را کشتم.

سرانجام پرونده متهم با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان فارس فرستاده شد.

متهم در جلسه محاکمه با اعتراف به جرم خود گفت: یک روز که با همسرم درگیر شده بودیم او مدعی شد با مردی ارتباط پنهانی دارد. این موضوع مرا آزار می‌داد. شب حادثه تصور کردم آن مرد به خانه‌ام آمده است. سریع خود را از محل کارم به خانه رساندم. اما همسر و فرزندم خواب بودند. در این لحظه تصمیم گرفتم برای همیشه خود را از این شک‌‌ رها کنم. به همین خاطر همسر و فرزندم را خفه کردم.

قضات دادگاه کیفری پس از محاکمه سعید اورا به خاطر قتل همسرش به اعدام و به خاطر قتل فرزندش به زندان محکوم کردند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید