خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ دو نوجوان بلوچ محکوم به اعدام به زندان قزوین و سمنان تبعید شدند

هرانا؛ دو نوجوان بلوچ محکوم به اعدام به زندان قزوین و سمنان تبعید شدند

خبرگزاری هرانا – دو زندانی سیاسی بلوچ در سن نوجوانی مرتکب جرم سیاسی امنیتی شدند؛ از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو زندانی سیاسی به نامهای عبدالوهاب ریگی و مهرالله ریگی که در زمان بازداشت ۱۷ سال سن داشتند از سوی ماموران وزارت اطلاعات در سیستان و بلوچستان بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به اتهام محاربه به اعدام محکوم شدند.

عبدالوهاب ریگی که در زمان بازداشت در مهر ماه سال ۸۹ تنها ۱۷ سال سن داشته است در پی اعتراضات صورت گرفته در اردی بهشت ماه به زندان چوبین قزوین تبعید شده است.

این زندانی نوجوان علی رغم اتهام منتسب به وی و سن کم در میان زندانیان عادی با جرایم خطرناک و بدون اصل تفکیک جرایم نگهداری می شود.

مهر الله ریگی دیگر زندانی سیاسی که در زمان بازداشت در مهر ماه سال ۸۹ تنها ۱۷ سال سن داشته است نیز توسط ماموران وزارت اطلاعات در استان سیستان و بلوچستان بازداشت و بدون حق داشتن وکیل مورد محاکمه قرار گرفته و بر اساس اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است.

این زندانی نیز در پی اعتراضات صورت گرفته در زندان زاهدان در اردی بهشت ماه سال جاری به زندان سمنان منتقل شده است.

لازم به ذکر است، از سرنوشت دیگر نوجوان بلوچ، محمد صابر ملک رئیسی که به اتهام محاربه به ۱۵ سال حبس در تبعید محکوم شده است نیز اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید