خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هرانا؛ روزبه حسین تهرانی برای سومین سال متوالی از ادامه تحصیل محروم شد

هرانا؛ روزبه حسین تهرانی برای سومین سال متوالی از ادامه تحصیل محروم شد

خبرگزاری هرانا – روزبه حسین تهرانی زندانی سیاسی آزاد شده باوجود کسب رتبه ۱۶ در آزمون ورودی به مقطع فوق لیسانس سال ۱۳۹۱ برای سومین سال متوالی از ادامه تحصیل محروم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روزبه حسین تهرانی زندانی سیاسی آزاد شده و فعال دانشجویی با وجود کسب رتبه ۱۶ در آزمون ورودی به مقطع کار‌شناسی ارشد سال ۱۳۹۱ برای سومین سال متوالی از ادامه تحصیل محروم و اسناد قبولی وی از وب سایت رسمی دانشگاه آزاد برداشته شد و به جای آن نوشته شد داوطلبی با مشخصات مذکور موجود نمی‌باشد.

گفتنی است، روزبه تهرانی به همراه برادرش رامین تهرانی ۴۸ ساعت قبل از آغاز انتخابات جنجالی ۲۰۱۰ در ایران به اتهام محاربه و تبلیغ علیه نظام بازداشت شده بود و پس از تحمل ۹۷ روز سلول انفرادی و یکسال حبس از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب مشمول آزادی مشروط شده و با قرار وثیقه آزاد شد.

نامبرده که پس از آزادی از زندان از محل کار خود در حوزه هنری سازمان تبلیغات اخراج شده بود در سال ۱۳۹۰ نیز در یک اقدام غیرقانونی دیگر علی رغم کسب رتبه بیستم در مقطع ورودی فوق لیسانس دانشگاه آزاد از حق تحصیل محروم شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید