خانه  > اندیشه و بیان  >  بازجو با آزادی محمدرضاعالی پیام مخالفت می‌کند

بازجو با آزادی محمدرضاعالی پیام مخالفت می‌کند

خبرگزاری هرانا – محمدرضا عالی پیام ملقب به هالو شاعر منتقد و مردمی است که در روز ۲۸ مرداد ماه سال جاری بازداشت شد و طبق گزارش‌ها، بازجوی وزارت اطلاعات با آزادی وی مخالفت می‌کند.

بنا به گزارش تارنمای جرس، او متهم به تبلیغ علیه نظام و تشویش اذهان عمومی است. عالی پیام پس از یک هفته بازجویی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد اما علی رغم اتمام دوران بازجویی و صدور قرار کفالت، بازجوی پرونده با آزادی وی “مخالفت” می‌کند.

یکی از نزدیکان عالی پیام در خصوص آخرین وضعیت او می‌گوید: “قرار کفالت برای ایشان صادر شده است اما بازجو با آزادی وی مخالفت می‌کند. علت بازداشت آقای عالی پیام هم شعرهایی است که می‌گفتند و شرکت در انجمن‌های ادبی و شعر است. به بازپرس ایشان که مراجعه کردم و به من گفتند که یک فیش حقوقی بالای دو میلیون تومان بیاورید تا با قرار کفالت آزاد شود، اما وقتی فیش حقوقی را بریدم، دیگر ما را نپذیرفت! یک روز می‌گویند مرخصی است، یک روز می‌گویند تعطیلات است، یک روز می‌گویند اجلاس است و دیروز هم که مراجعه کردیم گفتند شنبه مراجعه کنید. این چندمین بار است که می‌گویند بروید، دوباره مراجعه کنید اما هر بار که می‌رویم هیچ پاسخی نمی‌دهند و به همین ترتیب…”

محمدرضا عالی پیام در سال‌های اخیر به دلیل شعرهای طنز و انتقادی خود که اغلب در انجمن ادبی امیرکبیر تهران می‌خواند، طرفداران زیادی در میان مردم پیدا کرده بود. وی یکروز پیش از بازداشت خود در صفحه فیس بوکش از تعطیلی انجمن ادبی امیرکبیر خبر داده بود.

پیش از این هیلا صدیقی و علیرضا روشن نیز از شاعران منتقد حکومت بازداشت و تنها به جرم اشعار انتقادی نسبت به فضای کشور محاکمه شدند.

محمدرضا عالی پیام عضو کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران، عضو شورای مرکزی و دبیر انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران، انجمن صنفی شرکت‌های تبلیغاتی و عضو دایمی آکادمی داوری خانه سینما، عضو چند انجمن ادبی هنری تهران مدیر عامل موسسه مینا فیلم و با حفظ سمت، مدیر مسئول موسسه تبلیغاتی دایره مینا است.

محمدرضا عالی پیام پیش از بازداشت در واکنش به عملکرد رسانه‌های حکومتی در خبررسانی زلزله آذربایجان در صفحه فیس بوک خود از ملت ایران خواسته بود تا یک هفته عکس‌هایی از این واقعه دردناک را در پروفایل‌های فیس بوک خود به نمایش بگذارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید