خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ محمد حسن یوسفی پورسیفی، فعال حقوق بشر جهت اجرای حکم بازداشت شد

هرانا؛ محمد حسن یوسفی پورسیفی، فعال حقوق بشر جهت اجرای حکم بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – دکتر محمد حسن یوسف پورسیفی، فعال حقوق بشری جهت اجرای حکم پنج سال و شش ماه حبس تعزیری به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه چهاردهم شهریور ماه بر اساس احضاریه دادسرای اوین این فعال حقوق بشر و عضو مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان جهت اجرای حکم ابلاغی در مردادماه گذشته به زندان اوین منتقل شد.

نامبرده به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی کشور از طریق فعالیت و عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کمک به محکومین امنیتی و ترتیب خروج غیر قانونی آن‌ها به خارج از کشور، جمع آوری نا‌مشروع کمک مالی برای خانواده‌های زندانیان سیاسی- امنیتی، تودیع وثیقه بصورت نامشروع برای زندانیان امنیتی، به استناد ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این فعال حقوق بشری به اتهام توهین به مقدسات در وبلاگ ساعت دلتنگی بخاطر مطلب منتشر شده در مورد موسسه فاطمه زهرا در مشهد درباره صیغه و مقاله وضعیت زنان در ایران. به استناد ماده ۵۱۳ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پورسیفی هم چنین به اتهام تبلیغ علیه نظام بخاطر مقاله «نگاهی به طرح امنیت اجتماعی در ایران و حجاب» در وبلاگ ساعت دلتنگی و انتقاد از وضعیت معیشتی کارگران و کودکان کار و خیابان به استناد ماده ۵۰۰ قانون مجازات اسلامی به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر این اساس و مجموعا وی به پنج سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

گفتنی است دکتر یوسف پورسیفی درخواست تجدید نظر خواهی در حکم صادره از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی را ارائه نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید