خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت عده ای که قصد برهم زدن نظم اجلاس غیرمتعهد‌ها را داشتند

بازداشت عده ای که قصد برهم زدن نظم اجلاس غیرمتعهد‌ها را داشتند

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی مدعی شد: “با همکاری مرزبانی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران خرابکارانی که خواهان برهم زدن نظم اجلاس غیر متعهد‌ها بودند دستگیر شدند.” ‌

بنا به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار احمدی مقدم در حاشیه رزمایش عملیات اجرایی تامین امنیت و نظم اجلاس سران غیر متعهد‌ها که در “بهشت زهرا” برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: مرحله نهایی عملیات امنیت و نظم اجلاس سران غیرمتعهد‌ها کار خود را با ورود هیات‌های کشورهای مختلف آغاز کرد.

 

وی افزود‌: محدودیت‌های ترافیکی در مراکز اجتماعات اجلاس اندیشیده شده است و همچنین مسیرهای اقامتی و مسیر منتهی به سازمان اجلاس سران و مسیر فرودگاه نیز با تمهیدات ترافیکی کنترل می‌شود‌. ‌

وی در ادامه مدعی شد: قطعا هیچ گروه سیاسی نداریم که بخواهد این اجلاس با شکوه برگزار نشود‌.

همچنین بنا به گزارش مهر، جانشین فرمانده نیروی انتظامی سردار احمد رضا رادان گفت: ۱۱۰ هزار نیروی پلیس به صورت مستقیم تامین امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد را برعهده دارند.

سردار احمدرضا رادان، صبح شنبه در رزمایش آغاز عملیات اجرایی تامین نظم و امنیت اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد گفت: برگزاری این نشست نشان دهنده اقتدار و ثبات کشور است و نیروی انتظامی نیز در تامین امنیت اجلاس نقش تعیین کننده‌ای دارد. قرارگاه عملیاتی رزمایش از ابتدای ابلاغ برگزاری اجلاس تشکیل شد و ۱۴ کمیته هفت‌گانه مسئول تامین امنیت تهران، حفاظت از شخصیت‌ها و امنیت مرز‌ها شدند. در این مدت همکاری و همپوشانی خوبی با حضور قرارگاه نبی اکرم، وزارت اطلاعات، وزارت کشور، ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع انجام شد. همچنین برنامه ریزی‌ها برای تامین امنیت در سه سطح تهران، استانهای همجوار و نقاط مرزی انجام شد و در پایتخت چهار حلقه امنیتی به اجرا درمی آید.

وی تاکید کرد: همچنین کنترل در مرز‌ها در جنوب شرق و شمال غرب کشور تشدید شد و از ۳۰ درصد و ۷۰ درصد به ۱۰۰ درصد رسید. ضمن اینکه اقدامات کنترلی و ایست بازرسی‌ها نیز که در سه سطح ۳۰، ۵۰ و ۷۰ به اجرا درآمده بود، از امروز تا پایان اجلاس ۱۰۰ درصدی می‌شود. این در حالی است که بازرسی‌های مقطعی در استان‌ها به ویژه نقاط منتهی به تهران به اجرا درمی آید.

به گفته فرمانده قرارگاه امام علی، ۳۶۰ پست ایست بازرسی شامل ۲۰۰ قرارگاه امنیت و ۱۶۰ ایست بازرسی توسط بسیج به اجرا درمی‌آید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید