خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ امید دهدارزاده فعال سیاسی آزاد شد

هرانا؛ امید دهدارزاده فعال سیاسی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امید دهدارزاده ز اعضای حزب پان ایرانیست که جمعه ۲۰ مردادماه سال جاری در منزل شخصی خود بازداشت شده بود، آزاد شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امید دهدارزاده پس از آزادی از شرایط روحی مناسبی برخوردار است اما با توجه به بیماری، عدم دسترسی به دارو، انفرادی و تحمل فشارهای شدید جسمی در دوران بازجویی با مشکلات جسمی مواجه شده است.

این فعال سیاسی از شامگاه جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ با یورش ماموران اطلاعات سپاه به منزلش در اهواز به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی و ارتباط با تجزیه طلبان” بازداشت شد.

دستگاه اطلاعات سپاه در مراحل بازجویی پس از ضرب و شتم شدید و ضمن اعلام و تاکید دهدارزاده در ‌‌نهایت دریافتند وی چندماه پیش با پرونده‌ای به اتهام “عضویت در حزب پان ایرانیست” در بازداشت اطلاعات سپاه بوده و در دادگاه انقلاب اهواز مورد محاکمه قرار گرفته است.

طی حکم صادره در دادگاه مذکور دهدارزاده به اتهام عضویت در حزب پان ایرانیست به تحمل شش ماه حبس تعلیقی به مدت یکسال؛ به اتهام توهین به مسولان نظام به تحمل ۷۵ ضربه شلاق و همچنین به دلیل درگیری با ماموران امنیتی به پرداخت ده میلیون ریال جریمه نقدی محکوم گردید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید