خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ حسین رونفی ملکی به بند یک زندان تبریز منتقل شد

هرانا؛ حسین رونفی ملکی به بند یک زندان تبریز منتقل شد

خبرگزاری هرانا – حسین رونقی ملکی زندانی سیاسی و وبلاگ نویس که در دوران مرخصی استعلاجی در کمپ سرند بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده بود امروز به بند ۱ زندان تبریز انتقال یافت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین رونقی ملکی وبلاگ نویس زندانی که پیش‌تر به اتهام اخلال در فیلترینگ اینترنت در ایران، به تحمل زندان محکوم گردیده و در تیرماه گذشته پس از دو و نیم سال زندان به مرخصی آمده بود پس از بازداشتش در شب پنجشنبه توسط نیروهای اداره اطلاعات تبریز به بند یک زندان این شهر منتقل گردیده است.

این فعال “ضد فیلترینگ اینترنت در ایران” در تماسی از زندان تبریز با یکی از دوستانش اعلام داشته که اتهام “پخش مواد آلوده و غیر بهداشتی” برای زلزله زدگان منطقه اهر و ورزقان به وی تفهیم گردیده و همچنین در ابتدای بازداشت در کمپ سرند ورزقان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

گفتنی است جمعی از بازداشت شدگان از جمله شیما قوشه، کیانا کریم‌پور، آرتمیس ورزنده، نفیسه سعیدی فرد، نرگس خیر اللهی، زهرا سیادی، ریحانه حسامی، احمد رونقی، جعفر نظامی، میثاق افشار و اسماعیل رفعتی آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید