خانه  > اعدام  >  تایید حکم دو برادر متهم به قتل در دیوان عالی کشور

تایید حکم دو برادر متهم به قتل در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – دوبرادر که متهم میباشند پسر جوانی را در منطقه ریکی استان فارس ربوده و به قتل رسانیده اند با تایید حکمشان در دیوان عالی کشور در یک قدمی چوبه دار قرار گرفتند و برادر سوم به حبس محکوم شد.

بنا به گزارش خبرنگار مهر، دو برادر که متهم به آدم ربایی و قتل پسر جوانی میباشند در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان فارس به ریاست قاضی رضادی محاکمه شدند. در جلسه دادگاه اولیای دم برای سه برادر جنایتکار تقاضای اعدام کردند.

قضات دادگاه پس از شور و بررسی پرونده دو متهم اصلی پرونده را به اتهام مشارکت در قتل به اعدام و به اتهام آدم ربایی به زندان محکوم کردند.

متهم ردیف سوم نیز به اتهام معاونت در قتل و مشارکت در آدم ربایی به زندان محکوم شد.

با اعتراض متهمان به حکم مجازات خود پرونده برای بررسی نهائی به شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان حکم اعدام متهمان را تائید کردند.

با ارسال پرونده به شعبه اجرای احکام دادسرای شیراز نام دو برادر در لیست اعدامی‌ها قرار گرفت و آن‌ها به زودی برای اجرای حکم پای چوبه دار می‌روند.

این سه نفر متهم میباشند که عصر روز ۲۴ تیر سال ۸۷ پسر جوانی را که ربوده بودند به قتل رسانده‌اند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید