خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  دیده‌بان حقوق بشر خواستار قطع کمک‌های جهانی به ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر شد

دیده‌بان حقوق بشر خواستار قطع کمک‌های جهانی به ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر شد

خبرگزاری هرانا – سازمان دیده‌بان حقوق بشر خواستار قطع کمک‌های مالی و همکاری‌های فنی به روند مبارزه با مواد مخدردر ایران شد.

بنا به گزارش رادیو اروپای آزاد، دیده‌بان حقوق بشر، دلیل این تقاضای خود را، افزایش اعدام‌های مرتبط با مواد مخدر در ایران اعلام کرده است. این سازمان می‌گوید ایران در دو سال گذشته، یک هزار نفر را به اتهام دست داشتن در قاچاق مواد مخدر اعدام کرده است.

بنا به گزارش بی‌بی سی، همراه با دیده‌بان حقوق بشر، سازمان بین المللی کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز، در این بیانیه مشترک از تمامی کشور‌ها، نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد و سازمان‌های بین المللی خواسته‌اند تا “فورا کمک‌های مالی و غیرمالی به برنامه مبارزه با مواد مخدر در ایران را متوقف کنند.”

ربکا شلیفر، از مدیران بخش بهداشت و حق بشر سازمان دیده‌بان حقوق بشر گفته است که کمک کنندگان به برنامه مبارزه با مواد مخدر در ایران عملا از یک نظام قضایی و حقوقی حمایت می‌کنند که خود آن را غیرعادلانه می‌دانند و افزوده است که “کارکرد چنین نظامی براساس اجرای قوانینی هولناک، محاکمات مخفیانه، محرومیت از حق تجدیدنظر و صدور احکام اعدام برای داشتن مقادیر اندک مواد مخدر باید هشداری برای آن گروه از کمک دهندگانی باشد که می‌خواهند به اقدامی صحیح دست زده باشند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید