خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱, 22nd of July 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۲۹ ساعت ۲۲:۴۴:۲۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ احضار خبرنگار تارنمای پیک شوش‌تر به مراجع قضایی بدلیل افشاگری / سند

هرانا؛ احضار خبرنگار تارنمای پیک شوش‌تر به مراجع قضایی بدلیل افشاگری / سند

خبرگزاری هرانا – مصطفی فتحی‌زاده خبرنگار تارنمای پیک شوش‌تر در پی افشای سندی در باره مقصر بودن شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش‌تر در مورد مرگ یک بیمار تصادفی به مراجع قضایی احضار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، خبرنگار تارنمای پیک شوش‌تر که بدلیل افشای سندی که طی آن شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوش‌تر مقصر مرگ یک بیمار شناخته می‌شد به مراجع قضایی احضار شد.

پس از انتشار و افشاگری خبرنگار سایت پیک شوش‌تر از تهدیدات و اهانتهای مدیر شبکه بهداشت و درمان شوش‌تر به دلیل انتشار نامه یک شهروند و افشای سند رسمی نحوه انتقال مرحوم عبدالرضا مطرودی به بیمارستان گلستان اهواز که موجب مرگ وی شد و افشاگری ماهیت انجمن حامیان شوش‌تر که اقدام به نصب بنر بر درب ورودی شبکه بهداشت و درمان شوش‌تر نموده بودند، خبرنگار سایت پیک شوش‌تر به مراجع قانونی احضار شد.

خلاصه گزارش مصطفی فتحی‌زاده در مورد مرگ بیمار تصادفی عبدالرضا مطرودی به همراه سند در زیر می آید:

بیمار آقایی است ۳۵ ساله که به دنبال تصادف در ساعت ۲۲ و ۴۸ دقیقه توسط همراهان به این مرکز درمانی آورده شد و توسط دکتر (گ) ویزیت شد که بیمار به CPR منتقل شد که پس از انجام مراحل اولیه در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دستور اعزام به بیمارستان گلستان اهواز داده شد.

بیمار در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد به اورژانس برگردانده شد. ساکشن در دو نوبت انجام گردید و پس از آن توسط فوریتهای جاده ایی ۱۱۵ عرب حسن به اورژانس آورده شد. بیمار در ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه بامداد مجددا با آمبولانس ۱۱۵ با همراه به بیمارستان گلستان اهواز اعزام گردید.

لازم به ذکر است که این بیمار توسط ۳ آمبولانس (آمبولانس اول که بیمار را تا فوریتهای جاده ایی عرب حسن انتقال داده، آمبولانس دوم مربوط به فوریتهای جاده ایی ۱۱۵ عرب حسن و آمبولانس سوم مربوط به ۱۱۵ شهری می‌باشد) تا بالاخره به بیمارستان گلستان اهواز منتقل می‌گردد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

 

بیمار آقایی است ۳۵ ساله که به دنبال تصادف در ساعت ۲۲ و ۴۸ دقیقه توسط همراهان به این مرکز درمانی آورده شد و توسط دکتر ( گ ) ویزیت شد که بیمار به CPR منتقل شد که پس از انجام مراحل اولیه در ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دستور اعزام به بیمارستان گلستان اهواز داده شد .

بیمار در ساعت ۴۵ دقیقه بامداد به اورژانس برگردانده شد . ساکشن در دو نوبت انجام گردید و پس از آن توسط فوریتهای جاده ایی ۱۱۵ عرب حسن به اورژانس آورده شد . بیمار در ساعت ۱ و ۳۰ دقیقه  بامداد مجددا با آمبولانس ۱۱۵ با همراه به بیمارستان گلستان اهواز اعزام گردید .

لازم به ذکر است که این بیمار توسط ۳ آمبولانس ( آمبولانس اول که بیمار را تا فوریتهای جاده ایی عرب حسن انتقال داده ، آمبولانس دوم مربوط به فوریتهای جاده ایی ۱۱۵ عرب حسن و آمبولانس سوم مربوط به ۱۱۵ شهری می باشد ) تا بالاخره به بیمارستان گلستان اهواز منتقل می گردد .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید