خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۱, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۲۳ ساعت ۱۲:۵۰:۴۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت سید حسن طاهری به حبس و تبعید

محکومیت سید حسن طاهری به حبس و تبعید

خبرگزاری هرانا – سید حسن طاهری فرزند آیت‌الله سید جلال طاهری اصفهانی ـ امام جمعه پیشین اصفهان ـ به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به مقام معظم رهبری و اخلال در نظم عمومی به تحمل چهار سال حبس تعزیری و ۱۰ سال تبعید به شهرستان زابل محکوم شد.

بنا به گزارش ایسنا، عبدالصمد خرمشاهی وکیل مدافع طاهری در این‌باره تصریح کرد: این رای که از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران صادر و به موکل ابلاغ شده است، ظرف مهلت قانونی مورد اعتراض قرار خواهد گرفت.

 

وی افزود: موکلم در جلسه محاکمه هیچ‌یک از اتهامات انتسابی را نپذیرفته و مجموع اقدامات خود را در چارچوب انتقادات سازنده و دلسوزی برای نظام و موارد مشابه اعلام کرده است.

وکیل مدافع سیدحسن طاهری گفت: مجازات تتمیمی ۱۰ سال تبعید به شهرستان زابل به لحاظ پاره‌ای از مسائل بوده است که در دادنامه به آن اشاره شده است.

خرمشاهی یادآور شد: این رای حدود ۱۰ روز است که به من ابلاغ شده است و امیدوارم که دادنامه صادره در مرجع تجدیدنظر نقض شود.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید