خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ خودداری علی معزی، از حضور در جلسه‌ دادگاه

هرانا؛ خودداری علی معزی، از حضور در جلسه‌ دادگاه

خبرگزاری هرانا – علی معزی، زندانی سیاسی حاضر در بند ۳۵۰ زندان اوین که از خردادماه ۹۰ تاکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد روز چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه ۹۱ از حضور در دادگاه انقلاب امتناع کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، علی معزی روز چهارشنبه ۱۸ مردادماه بدلیل اینکه دادگاه انقلاب را مشروع، قانونی و عادل نمی‌داند، از رفتن به دادگاه امتناع کرد.

علی معزی از خردادماه ۹۰ تاکنون در بازداشت موقت به سر می‌برد و ۷ ماه را در بندهای ۲۰۹ و ۲۴۰ زندان اوین سپری کرده است. پرونده وی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام محاربه و هواداری از سازمان مجاهدین در حال رسیدگی می‌باشد.

معزی که حدود سه ماه و نیم را در انفرادی گذرانده به اتهام شرکت در مراسم یادبود محسن دکمه‌چی، علی صارمی و جعفر کاظمی بازداشت شده بود. جعفر کاظمی و علی صارمی، بیش از یک سال پیش در زندان اوین اعدام شدند و محسن دکمه‌چی نیز پس از ابتلا به بیماری سرطان در زندان رجایی شهر کرج و بدلیل عدم اعطای مرخصی استعلاجی بموقع جهت مداوا، درگذشت.

علی معزی که در فروردین ماه سال جاری نیز یکبار از رفتن به دادگاه امتناع کرده بود، طی نامه ای خطاب به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اعلام کرده بود: “به دلیل اینکه در سال‌های اخیر عده‌ای از هم‌میهنانم بنا به دستور و رأی ناحق دادگاه‌های انقلاب مظلومانه اعدام شده‌اند، این محاکم فرمایشی با احکام از پیش معین شده را فاقد مشروعیت می‌دانم چرا که قاضی و پرونده‌سازان این محاکم خود محکوم هستند.”

گفتنی است، پیش از این نیز، دادگاه انقلاب کرج، علی معزی را در پاییز ۸۷ به اتهام دیدار با همسر و ۲ تن از فرزندانش در اشرف به ۲ سال زندان محکوم کرده بود که وی حبس خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری نمود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید