خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  پلمب ۱۲۳ چایخانه و ۴۲ کافی شاپ در استان البرز

پلمب ۱۲۳ چایخانه و ۴۲ کافی شاپ در استان البرز

خبرگزاری هرانا – فرمانده نیروی انتظامی استان البرز از پلمب ۱۲۳ واحد خیر مجاز چایخانه و ۴۲ واحد کافی شاپ در چهار ماه نخست سال جاری خبر داد. آماری که ۱۲ روز پیش از سوی همین نهاد مطرح شده بود حکایت از پلمب تعداد ۱۰۱ چایخانه و ۴۲ کافی شاپ داشت.

به گزارش ایسنا، سردار علیرضا اکبرشاهی در نشست مطبوعاتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: این اقدام برمبنای اجرای طرح امنیت اجتماعی در استان صورت گرفته است.

وی افزود: در همین راستا به ۱۷۴ واحد چایخانه نیز اخطار پلمپ داده شده و از ۱۲۳ چایخانه نیز به صورت محسوس بازدید به عمل آمده است.

وی اظهار کرد: علاوه بر این در مدت مذکور به ۸۵ کافی شاپ اخطار پلمپ داده شده و ۴۲ واحد از این صنف نیز پلمپ شده اند.

اکبر شاهی در بخش دیگر در ارتباط با سایر صنوف استان نیز اضافه کرد: در مدت مذکور ۱۷ واحد متخلف سایر صنوف نیز پلمپ و ۶۳ مورد نیز اخطار دریافت کرده‌اند.

گفتنی است، حدود ۱۲ روز پیش این نهاد امنیتی خبر از پلمب ۱۰۱ چایخانه و ۴۲ کافی شاپ داده بود که از ابتدای سال جاری تا کنون مورد بازرسی قرار گرفته اند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید