خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱, 24th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۱۷ ساعت ۱۲:۳۴:۳۱

    خانه  > سایر گروهها  >  حکم کورکردن چشم مردی در دیوان عالی کشور تایید شد

حکم کورکردن چشم مردی در دیوان عالی کشور تایید شد

خبرگزاری هرانا – حکم کورکردن “محمدرضا. ن” که متهم است تیرماه سال ۸۸ با ریختن آهک در چشمان کودکی چهار ساله به نام فاطمه کلوندی او را نابینا کرد، از سوی دیوان عالی کشور تایید شد.

بنا به گزارش ایسنا، حکم کور کردن “محمدرضا.ن” که متهم است در تاریخ ۸۸/۴/۱۷ در یکی از روستاهای قروه از توابع استان کردستان با ریختن آهک در چشمان کودکی چهارساله بنام فاطمه کلوندی موجبات کوری وی را فراهم آورده است، در دیوان عالی کشور به تایید رسید.

کمال قبادی ـ وکیل مدافع “فاطمه” در اینباره توضیح داد: این پرونده در ابتدا به دادگاه کیفری استان کردستان ارسال شد. دادگاه کیفری استان کردستان نیز با رسیدگی به این پرونده در اواخر اسفند ۹۰ محمدرضا را به قصاص چشم محکوم کرد.

قبادی افزود: این پرونده با اعتراض وکیل متهم برای تجدیدنظر به شعبه‌ ۱۵ دیوان عالی کشور ارسال شد که این شعبه هم سریعا به پرونده رسیدگی کرد و رای دادگاه کیفری استان کردستان را تایید کرد.

وی با بیان اینکه هنوز تایید حکم از سوی دیوان عالی کشور به دست من نرسیده است، گفت: ظاهرا در حکم قید شده که برای اجرای حکم قصاص چشم محمدرضا باید تفاضل دیه او پرداخت شود.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان مورد آزار و شکنجه یا مجازات‌ها یا رفتارهای ظالمانه یا خلاف انسانی یا رذیلی قرار داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید