خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای متهم به قتل داماد جوان

صدور حکم اعدام برای متهم به قتل داماد جوان

خبرگزاری هرانا – مرد میانسال که متهم است داماد خود را در تصادف عمدی به قتل رسانده است پس از محاکمه در دادگاه کیفری به اعدام محکوم شد.

بنا به گزارش مهر، مطلب ۵۳ ساله متهم است هفتم تیر سال ۸۸ در جریان یک تصادف عمدی در شهریار داماد خود به نام شاهین را به قتل رسانده است.

اوپس از دستگیری با تکذیب اتهام قتل عمدی گفت: شب حادثه شاهین در مقابل خانه مان شروع به فحاشی و شکستن شیشه ها کرد من هم برای این که او را از مقابل خانه مان دور کنم، به تعقیبش پرداختم، اما در میان راه نمی دانم چرا او را در بولوار ندیدم و با شدت به وی برخورد کردم، البته پس از دستگیری تازه متوجه تصادف با او شدم. متهم روز شنبه در جریان محاکمه خود در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران نیز این ادعا را مطرح کرد که قاضی عزیز محمدی و چهار قاضی مستشار پس از شور او را با توجه به درخواست اولیای دم و شواهد موجود در پرونده به اعدام محکوم کردند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید