خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۱, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۱۲ ساعت ۹:۰۳:۰۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اخراج موریس باقری، فعال ملی مذهبی در لاهیجان، از محل کار

اخراج موریس باقری، فعال ملی مذهبی در لاهیجان، از محل کار

خبرگزاری هرانا – فشار به فعالین مدنی و سیاسی مستقل، مسالمت جو و قانون گرا در شهرستان‌ها روز افزون شده است. نیروهای امنیتی در این راستا از هر حربه‌ای استفاده می‌کنند از جمله محرومیت از تحصیل و یا اخراج ازمحل کار و تحت فشار اقتصادی قرار دادن آنان. این امر جدا از بازداشت‌ها واحضارهای مکرر این فعالان است.

در همین راستا و بنا به اخبار سایت ملی – مذهبی، موریس باقری از فعالان ملی- مذهبی شهرستان لاهیجان نیز با اقدامات و فشارهای اداره اطلاعات این استان از کار اخراج و به خیل بیکاران پیوست.

موریس باقری به همراه همسر، خواهر و نیز پدر همسرش در هنگام انتخابات مجلس نیز به علت امضا کردن بیانیه‌ای پر امضا در رابطه با عدم شرکت در انتخابات با ورود ماموران به منزل مسکونی و تفتیش آن، بازداشت و مورد بازجویی و فشار قرار گرفته بود. اداره اطلاعات استان گیلان به بازداشت شدگان جهت تکذیب امضای خود و به گردن ضد انقلاب خارج از کشورانداختن و شکایت از آن‌ها و… فشار زیادی وارد آورده بود که موفق به این کار نشد.

اخراج موریس باقری از جمله به علت انتقاد و اعتراض او در طی بازجویی به وضعیت اقتصادی کشور، مذاکرات هسته‌ای، وضعیت نرگس محمدی و … بوده است.

در حالیکه وی و دیگر دوستانش بار‌ها خواسته‌اند پرونده آن‌ها به مراجع قضایی ارسال شود اما اداره اطلاعات از این کار خودداری می‌کند و نهایتا با فشارهای امنیتی او را از محل کارش اخراج می‌کنند. آن‌ها تهدید کرده‌اند وی باید مصاحبه تلویزیونی کرده و اعلام نماید دیگر فعالیت سیاسی نخواهد کرد وگرنه مانع اشتغال او در هرجای دیگر با فشار آوردن به کارفرمایش خواهند شد.

شکایت آن‌ها به مراجع قانونی نیز هیج نتیجه‌ای نداشته است و اداره اطلاعات بدون هیچشان قضایی برای صدور حکم اخراج، باعث اخراج موریس باقری از محل کارش شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید