خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۱, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۵/۰۹ ساعت ۱۲:۰۸:۵۷

    خانه  > اعدام  >  چهار نفر از متهمان پرونده فساد مالی به اعدام محکوم شدند

چهار نفر از متهمان پرونده فساد مالی به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضائیه از صدور حکم اعدام برای چهار نفر از متهمان پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی خبر داد.

بنا به گزارش دانشجونیوز، غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری امروز اعلام نموده که از میان ٣٩ متهم پرونده فساد مالی بزرگ، قاضی پرونده برای ۴ متهم حکم اعدام صادر کرده است.

سخنگوی قوه قضائیه در جمع خبرنگاران گفت که علاوه بر صدور حکم حبس اید برای دو متهم پرونده بقیه متهمان به حبس‌های ٢۵، ٢٠ و ١٠ سال به پایین و رد اصل مال و جریمه‌ نقدی معادل همان مبلغ محکوم شده‌اند.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد که دست‌نویس این رای تا کنون به چند صد صفحه رسیده و هر برگ آن که تایپ شود به طور رسمی ابلاغ خواهد شد تا مردم در جریان آن قرار بگیرند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید