خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  دو دانشجوی زندانی دانشگاه اصفهان آزاد شدند

دو دانشجوی زندانی دانشگاه اصفهان آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – دو تن از دانشجویان دانشگاه اصفهان که دو ماه پیش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند، روز گذشته با سپردن قرار وثیقه آزاد شدند.

بنا به گزارش دانشجونیوز، عرفان محمدی و مجتبی کریمی پس از گذشت ۶٢ روز از بازداشت موقت، با وثیقهٔ ٧٠ میلیون تومانی آزاد شدند.

روز یکشنبه ٣١ اردیبهشت ماه، نیروهای امنیتی وابسته به وزارت اطلاعات؛ عرفان محمدی، محمد مرادی و مجتبی کریمی، سه تن از دانشجویان دانشگاه اصفهان را به دلیل مطالب منتشر شده در نشریه «کبریت» بازداشت کرد.

مجتبی کریمی و محمد مرادی ساعت ٨ صبح روز یکشنبه ٣١ اردیبهشت ماه، در جلو چاپخانه‌ای در شهر اصفهان و عرفان محمدی نیز، ظهر‌‌ همان روز در ساعت یک بعد از ظهر در محل خوابگاه دانشجویان بازداشت شدند و ماموران امنیتی لپ تاپ و وسایل وی را نیز به همراه خود بردند.

محمد مرادی، مدیر مسئول نشریه دانشجویی «توسکا» پس از چند روز بازداشت با قرار وثیقه ۵٠ میلیون تومانی آزاد شد، اما عرفان محمدی و مجتبی کریمی دو ماه را در بازداشت نیروهای امنیتی گذراندند.

عرفان محمدی دانشجوی رشته مدیریت ورودی سال ١٣٨٨، محمد مرادی دانشجوی رشته جامعه‌شناسی و مجتبی کریمی دانشجوی کار‌شناسی ارشد رشته علوم سیاسی دانشگاه اصفهان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید