خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ کارگر نیشابوری در حین کار و مدفون شدن دو کارگر ساختمانی در زیر آوار

مرگ کارگر نیشابوری در حین کار و مدفون شدن دو کارگر ساختمانی در زیر آوار

خبرگزاری هرانا – کارگر ۲۴ ساله نیشابوری به علت‌‌ رها شدن دکل جرثقیل و اصابت آن به سرش دچار جراحت شدیدی شد و در دم جان خود را از دست داد و در حادثه ای دیگر دو کارگر ساختمانی در زیر آوار مدفون شدند.

به گزارش ایلنا، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدحسن امیری افزود: این کارگر جوان ساعت ۶ بامداد روز گذشته هنگام کار به علت‌‌ رها شدن دکل جرثقیل و اصابت آن به سرش دچار جراحت شدیدی شد و در دم جان خود را از دست داد.

همچنین در حادثه ای دیگر در تهران، فلکه لوزی، خیابان خشی دو کارگر ساختمانی در زیر آوار مدفون شدند که با اقدام به موقه آتش نشانی از مرگ نجات یافتند.

علیرضا چراغی (معاون عملیات منطقه ۲) سازمان آتش نشانی تهران که از دقایق اولیه در محل حادثه حضور داشت دراین باره گفت: این دو کارگر جوان صبح امروز در حال کارکردن در یک ساختمان گودبرداری شده به عمق تقریبی ۶مترمربع جهت احداث ساختمان جدید بودند که در حین کار با ریزش قسمتی از دیواره قدیمی باقی مانده بر روی دیوار مجاور بر روی خود مواجه شدند.

چراغی خاطر نشان کرد: این حادثه بر اثر رعایت نکردن اصول ایمنی و همچنین عدم استفاده از شمع بندی مناسب در حین کار بوجود آمد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش ب ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: ایمنی‌ و بهداشت‌ محیط کار به رسمیت شناخته شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید