خبرگزاری هرانا

    خانه  > کودکان  >  مرد معتاد پسر ۴ساله همسرش را کشت

مرد معتاد پسر ۴ساله همسرش را کشت

خبرگزاری هرانا – مرد معتادی پس از مصرف شیشه پسر چهارساله همسر خود را بلند کرده و به زمین کوبید و موجب مرگ وی شد.

بنا به گزارش آفتاب، ساعت ۱۹ روز ۱۴ دی سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، وقوع قتل یک کودک چهارساله در بیمارستان سوم شعبان به کلانتری نبرد اعلام شد.

پس از تحقیقات مشخص شد کودک چهارساله‌ای به نام «متین» که توسط مادر و مادر بزرگش به بیمارستان منتقل شده بر اثر کودک آزاری به قتل رسیده است.

متین کودک چهارساله قبل از ورود به بیمارستان هیچ‌گونه علایم حیاتی نداشت و آثار زخم نیز در نواحی گردن او مشهود بود که بنا بر اعلام پزشکان حداکثر در ۲۴ ساعت گذشته ایجاد شده بود.

پزشکی قانونی علت مرگ کودک چهارساله را «صدمات متعدد ناشی از اصابت جسم سخت» اعلام کرد.

ماموران که فهمیده بودند پریسا مادر ۳۱ ساله متین و شوهر ۳۲ساله‌اش به نام محمود اعتیاد شدیدی به مصرف انواع موادمخدر به‌ویژه کراک و شیشه دارند در ادامه دریافتند محمود علاوه بر اعتیاد در محل سکونت خود واقع در منطقه خاوران به همراه تعدادی دیگر اقدام به بسته‌بندی و خرید و فروش موادمخدر می‌کند.

به گزارش شرق، متهم به کارآگاهان گفت: متین بیماری صعب‌العلاج پوستی داشت. روز حادثه در حالی‌که شیشه زیادی مصرف کرده بودم، او دایما به دلیل بیماری‌اش بی‌تابی و گریه می‌کرد. کارهای او باعث عصبانیت شدید من شد و باعث شد او را بلند کنم و به زمین بکوبم سپس او را خواباندم تا مادرش نفهمد چه کرده‌ام اما روز بعد متوجه شدم متین تکان نمی‌خورد و تشنج کرده است. پریسا با کمک مادرش متین را به بیمارستان برد و من هم فرار کردم.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۲۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کودکی بدون هیچگونه تبعیض از حیث‌نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، اصل و منشاء ملی یا اجتماعی، مکنت یا نسب حق دارد از تدابیر حمایتی که به اقتضای وضع صغیر بودنش از طرف خانواده او و جامعه و حکومت کشور او باید بعمل آید برخوردار گردد.
•     بند ۱ ماده ۱۹ کنوانسیون حقوق کودک: کشورهای‌ طرف‌ کنوانسیون‌ تمام‌ اقدامات‌ قانونی‌، اجرایی‌، اجتماعی‌ و آموزشی‌ را در جهت‌ حمایت‌ از کودک‌ در برابر تمام‌ اشکال‌ خشونت‌های‌ جسمی‌ و روحی‌، آسیب‌رسانی‌ یا سوءاستفاده‌، بی‌توجهی‌ یا سهل‌انگاری‌، بدرفتاری‌ یا استثمار منجمله‌ سوءاستفاده‌ جنسی‌ در حینی‌ که‌ کودک‌ تحت‌ مراقبت‌ والدین‌ یا قیم‌ قانونی‌ یا هر شخص‌ دیگری‌ قرار دارد، به‌ عمل‌ خواهند آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید