خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ گزارش مشروح از بازداشت شهروندان بهایی در تهران

هرانا؛ گزارش مشروح از بازداشت شهروندان بهایی در تهران

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی در تهران روز سه شنبه ۲۰ تیر ماه اقدام به بازداشت ۹ تن از شهروندان بهایی کردند.

منابع نزدیک به بازداشت شدگان به هرانا گفتند ماموران امنیتی از حوالی ساعت ۸ بعدازظهر روز سه شنبه ۲۰ تیر ماه به منزل امیر مزیدی و سپس در صبح روز بعد به منازل و دفاتر کار تعدادی از شهروندان بهایی تهران یورش برده (در بعضی موارد با شکستن قفل وارد شده اند) و بدون در اختیارداشتن حکم قضایی به حریم خصوصی افراد وارد شده و ضمن تفتیش همراه با گستاخی و هتاکی، وسایل شخصی از قبیل تلفن همراه، لپ تاب، کامپیوتر، دوربین عکاسی، قباله های ازدواج، اسناد ملکی و مالی، مدارک شناسایی، چکهای بانکی و آلبومهای خانوادگی را ضبط کردند.

بر اساس این گزارش ۹ نفر از شهروندان بهایی ساکن در محل را بازداشت کرده و به نقطه نامعلومی انتقال دادند. در یکی از این موارد صاحبخانه به دلیل عدم ارائه حکم قضایی به پلیس ۱۱۰ گزارش می دهد که ماموران امنیتی جلوی اقدام پلیس را می گیرند.

این منابع هم چنین اعلام داشتند: در یکی دیگر از موارد فوق، چهار مامور امنیتی داخل منزل شده و بی توجه به سخنان مادر خانواده به اتاق خواب دخترش وارد شده و خودشان اقدام به بیدار کردن وی و سپس بازداشت می کنند. در مورد دیگری بیش از ۱۵ مامور امنیتی پس از شکستن قفل درب، بی صدا وارد حیاط شده و وقتی پشت درب اتاق می رسند شروع به درزدن و ورود می کنند.

قابل ذکر است تاکنون هیچ اطلاعی از نه نفر بازداشت شده طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۰ و ۲۱ تیر ماه دردست نیست اسامی بازداشت شدگان بهایی عبارتست از:

عادل نعیمی و (همسرش) الهه فراهانی – سارنگ اتحادی و (همسرش) نسیم اشرفی – شهاب دهقانی و (همسرش) شمیس مهاجر – امیر مقامی فرد – امیر مزیدی – ژینوس رحیمی

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید