خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف  >  تجمع اعتراضی مربیان مهد کودک از سراسر کشور در مقابل مجلس

تجمع اعتراضی مربیان مهد کودک از سراسر کشور در مقابل مجلس

خبرگزاری هرانا – در پی تجمع اعتراضی مربیان مهد کودک استان تهران در ۴ تیر ماه مقابل مجلس شورای اسلامی و عدم رسیدگی به خواست های آنان، روز یکشنبه ۲۵ تیر گروهی از مربیان کودک از تمام استان‌های کشور جلوی درب شمالی مجلس تجمع کردند.

به گزارش تارنمای خانه ملت، علت تجمع این گروه «نبود امنیت شغلی و اخراج از محل کار» است. تجمع‌ کنندگان با اعلام اینکه هم‌اکنون با اخراج از محل کار٬ مشکلات اقتصادیشان تشدید شده است٬ بر لزوم کمک و حمایت مجلس از این گروه تأکید کردند. آن‌ها همچنین اعلام کردند که در هفته آینده، با شروع کار علنی مجلس، بار دیگر در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع خواهند کرد.

پیش از آن نیز، مربیان مهد کودک های استان تهران، در تاریخ ۴ تیر امسال، در مقابل درب اصلی مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواهان حمایت «خانه ملتی‌ها»، به ویژه رئیس مجلس، از این قشر شده بودند.

این قشر حوزه آموزش کشور، با در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی مبنی بر نابسامانی در استخدام و بلاتکلیفی در خصوص آینده شغلی، فریاد اعتراض سر داده و حمایت جدی نمایندگان مجلس را خواستار شده بودند. همچنین جمعی از این معترضان، وضعیت موجود شغلی مربیان را تاثیر گذار در آموزش کودکان وخردسالان دانسته واختلال در تامین نشاط و نیز یادگیری درست این کودکان را از عوامل این تاثیر گذاری برشمرده بودند.

طبق گزارش مزبور، تعیین تکلیف معلمان و مربیان شرکتی از سوی مجلس هشتم به مجلس نهم واگذار شده و قرار بر این بود که طرح دو فوریتی جدید استخدام ۱۵ هزار نفر نیروی حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای شرکتی که به امضای نمایندگان مجلس نهم رسیده، بررسی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید