خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  گودبرداری غیراصولی باز هم جان کارگری را گرفت

گودبرداری غیراصولی باز هم جان کارگری را گرفت

خبرگزاری هرانا – ریزش ناگهانی بخشی از این دیواره خاکی باعث شد که کارگر ۲۵ ساله تبعه افغانستان در زیر خروار‌ها خاک بدام افتد و جان خود را از دست بدهد.

به گزارش پایگاه خبری ۱۲۵، پس از اطلاع رسانی این حادثه در ساعت ۱۲: ۳۵ دقیقه ظهر امروز – جمعه ۲۳ تیرماه – به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی، آتش نشانان ایستگاه ۸۰ و گروه امداد و نجات ۳ به محل حادثه در بلوار فردوس شرق خیابان حسینی روانه شدند.

حسین حسین بیگی افسر آماده منطقه ۴ سازمان آتش نشانی تهران در این باره گفت: حادثه در محل گودال بزرگی به مساحت ۳۰۰مترمربع هنگامی رخ داد که کارگران در عمق ۴ متری آن سرگرم خاک برداری دستی از دیواره خاکی در مجاورت یک ساختمان مسکونی بودند.

وی افزود: ریزش ناگهانی بخشی از این دیواره خاکی باعث شد که کارگر ۲۵ ساله تبعه افغانستان در زیر خروار‌ها خاک بدام افتد.

حسین بیگی تصریح کرد: بنابه اظهار شاهدین، به دنبال بروز این حادثه دو نفر از کارگران گرفتار شده به علت ماندن در عمق کم خاک توانستند خود را از زیر آوار بیرون کشیده و نجات یابند.

وی ادامه داد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه، بلافاصله عملیات خاکبرداری را با استفاده از ابزار لازم آغاز کرده و موفق شدند نفر سوم را از زیر عمق زیاد خاک خارج کنند.

این افسرآماده آتش نشانی با اعلام اینکه آتش نشانان تا رسیدن اورژانس، کمک‌های اولیه را برای احیای این شخص انجام دادند، افزود: عوامل اورژانس به محض رسیدن به محل، معاینات اولیه را انجام داده وسپس فوت این کارگر را اعلام کردند. جنازه این فرد برای انجام تحقیقات بیشتر به نیروی انتظامی سپرده شد.

افسر آماده منطقه ۴ عملیات آتش نشانی تهران، عدم شمع بندی مناسب و خاک برداری غیر اصولی در خاک سست و رعایت نکردن نکات ایمنی را علل وقوع این حادثه تشخیص داد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش ب ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: ایمنی‌ و بهداشت‌ محیط کار به رسمیت شناخته شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید