خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  دختر سه ساله اصفهانی قربانی تجاوز

دختر سه ساله اصفهانی قربانی تجاوز

خبرگزاری هرانا – با شکستن حریم کودک آزاری دختر بچه سه ساله قربانی ضرب و شتم و موارد بی‌بندی باری اخلاقی ناشی از اعتیاد شد.

طی گزارشی به دفتر خبرگزاری فارس موردی مبنی بر کودک آزاری شدید دختر بچه‌ای سه ساله پیگیری‌هایی در این خصوص صورت گرفت که مشخص شده این کودک سه ساله به نام س. کریمی نام دارد که در یکی از بیمارستان‌های اصفهان در بخش جراحی روز گذشته بستری شده است.

خبرنگار این رسانه برای جویا شدن این واقعه به بیمارستان مربوطه مراجعه کرد که البته از سوی مسئولان بیمارستان درخواست شد که نام بیمارستان فاش نشود.

از نکات قابل توجه این کودک آزاری علاوه بر ضرب و شتم شدید مواردی دال بر تجاوز هم گزارش شده است که از سوی مسئولان مربوطه هنوز قطعیت آن معلوم نیست و پزشکی قانونی باید تایید کند.

طبق شنیده‌های شواهد امر در بیمارستان و نیز مددجوی اجتماعی این کودک، گفته شده فردی با تماس با اورژانس اجتماعی موضوع را به آن‌ها اطلاع داده و اورژانس اجتماعی با اعزام تیم پس از اینکه کودک بسیار ناخوش احوال بوده به بیمارستان منتقل شده است.

مددجوی این کودک در مورد این اتفاق گفت: گویا مادر این دختر بچه مصرف کننده مواد مخدر بوده است و به همین دلیل این کودک مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

وی در مورد تایید تجاوز به عنف این کودک افزود: کودک در گفته‌هایش اسم دایی خود را مبنی بر شخص آزار دهنده عنوان می‌کند.

این مددجوی اجتماعی اضافه کرد: در حال حاضر حکم مداخله مددکاری انجام شده است و طبق نظر پزشکان این کودک از ناحیه شکم و همچنین عفونت شدید زیر بغل دچار آسیب و کبودی شدیدی است.

وی با بیان اینکه در روی بدن این کودک آثار گاز گرفتن وجود دارد، تصریح کرد: پرونده برای اثبات تجاوز در حال ارجاع به پزشک قانونی است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۲۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کودکی بدون هیچگونه تبعیض از حیث‌نژاد، رنگ، جنس، زبان، مذهب، اصل و منشاء ملی یا اجتماعی، مکنت یا نسب حق دارد از تدابیر حمایتی که به اقتضای وضع صغیر بودنش از طرف خانواده او و جامعه و حکومت کشور او باید بعمل آید برخوردار گردد.
•     بند ۱ ماده ۱۹ کنوانسیون حقوق کودک: کشورهای‌ طرف‌ کنوانسیون‌ تمام‌ اقدامات‌ قانونی‌، اجرایی‌، اجتماعی‌ و آموزشی‌ را در جهت‌ حمایت‌ از کودک‌ در برابر تمام‌ اشکال‌ خشونت‌های‌ جسمی‌ و روحی‌، آسیب‌رسانی‌ یا سوءاستفاده‌، بی‌توجهی‌ یا سهل‌انگاری‌، بدرفتاری‌ یا استثمار منجمله‌ سوءاستفاده‌ جنسی‌ در حینی‌ که‌ کودک‌ تحت‌ مراقبت‌ والدین‌ یا قیم‌ قانونی‌ یا هر شخص‌ دیگری‌ قرار دارد، به‌ عمل‌ خواهند آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید