خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  مجوز کنسرت سازنده سنفونی خلیج فارس لغو شد

مجوز کنسرت سازنده سنفونی خلیج فارس لغو شد

خبرگزاری هرانا – مجوز کنسرت استاد شهرداد روحانی که قرار بود پنج شنبه و جمعه به مناسبت یکی از جشنهای مسلمانان در تالار فارابی کرمان برگزار شود، لغو شد.

به گزارش تارنمای انجمن موسیقی استان کرمان، مسئولین انجمن موسیقی استان کرمان اعلام کردند دلیل روشنی برای لغو کنسرت به ما اعلام نکرده‌اند.

در ادامه این گزارش آمده است: به رغم تلاش بسیار مسئولین و هنرمندان انجمن و مراجعه بسیار به اداراه کل فرهنگ و ارشاد استان، استانداری فرمانداری اداره اطلاعات و در حالی که تمامی مسئولین استان و ادارات استان با برگزاری این کنسرت موافق بودند به جز اداراه ارشاد، ورق برگشت و انجمن موسیقی تنها حامی خود را مردم دید و متاسفانه در حالی که این رویداد بزرگترین اتفاق تاریخ موسیقی استان کرمان بود، کنسل شد و انجمن موسیقی استان علاوه بر ضرر مالی بیش از ده میلیون تومان، تلاش شبانه روزی ۳ ماهه خود را نیز بی نتیجه دید و متاسفانه برخی افراد این تلاش ها و این شوق بسیار مردم را نادیده گرفتند.

لازم به ذکر است استاد شهرداد روحانی به دعوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران برای رهبری ارکستر سنفونیک تهران هر ۶ماه یکبار به ایران سفر می کند و استاد سازنده سنفونی خلیج فارس است.

استاد شهرداد روحانی یک چهره بین المللی و جهانی در موسیقی است و حضور وی در کرمان با استقبال پرشور هنرمندان و مردم کرمان مواجه شده بود. استاد روحانی اعلام کرد که به دعوت انجمن موسیقی استان کرمان به دلیل قدم برداشتن در موسیقی فاخر و ملی و با قبول کردن تمام امکانات محدود و پایین استان کرمان، پاسخ مثبت داده و در کرمان به اجرای کنسرت خواهد پرداخت که با نهایت تاسف این کنسرت به دلایل نامعلومی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کنسل شد. بسیار از استانهای دیگر برای حضور استاد در استانشان ثانیه شماری می کنند و آن را یک رویای دست نیافتنی می بینند اما در کرمان و با قبول کردن دعوت انجمن موسیقی کرمان از سوی استاد روحانی، این کنسرت را لغو میکنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید