خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  پلمب مرکز نمایش، تکثیر و فروش فیلم‌

پلمب مرکز نمایش، تکثیر و فروش فیلم‌

خبرگزاری هرانا – مرکز غیرمجاز نمایش، تکثیر و فروش فیلم‌ توسط پلیس شناسایی و پلمب شد. در این مرکز برخی از چهره‌های معروف سینما به بهانه نمایش و نقد فیلم حضور داشتند.

به گزارش فارس، پلیس تهران بزرگ با انجام طرحی ضربتی یک مرکز تکثیر و فروش فیلم‌های غیرمجاز، مبتذل و مستهجن را شناسایی و بعد از دستگیری عوامل مرتبط با این مرکز، آن را پلمب کرد.

در این فعالیت غیرقانونی، ضمن نمایش فیلم‌های غیرمجاز به منظور کسب درآمد به فروش بلیط و دعوت از چهره‌های معروف سینما اقدام می‌کردند تا در لوای نمایش و نقد فیلم از وضعیت پیش آمده بهره‌گیری کنند.

تاکنون نام ۹ نفر از هنرمندان سینما که در این مرکز غیرمجاز حضور یافته بودند. مشخص شده است.

پلیس تهران بزرگ روز گذشته طی یک عملیات مستقیم ضمن شناسایی این مرکز با حکم مرجع قضایی نسبت به پلمب آن اقدام و در این رابطه دو نفر را دستگیر کرد. همچنین از این محل ۲۰ هزار عدد لوح فشرده حاوی فیلم‌های غیرمجاز، مبتذل و مستهجن کشف شد که برای فروش آماده شده بودند.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
•    بند ۱ ماده ۲۷ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد آزادانه در زندگی فرهنگی اجتماع سهیم و شریک گردد و از هنر‌ها و به ویژه از پیشرفت علمی و فواید آن بهره‌مند شود.
•    ماده ۲۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی به عنوان عضو جامعه حق امنیت اجتماعی دارد و مجاز است به یاری مساعی ملی و همکاری بین المللی، حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ضروری برای حفظ حیثیت و کرامت و رشد آزادانهٔ شخصیت خود را، با توجه به تشکیلات و منابع هر کشور، به دست آورد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید