خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  موج اخراج کارگران به کارخانجان داروسازی هم رسید

موج اخراج کارگران به کارخانجان داروسازی هم رسید

خبرگزاری هرانا – کارخانه جابر ابن حیان بیش از نود نفر از پرسنل بازاریاب و همچنین کارگران را از کار برکنار کرد.

به گزارش تارنمای ملی-مذهبی، منابع خبری گزارش داده‌اند که کارخانه جابر ابن حیان که یکی از بزرگ‌ترین داروسازی‌های خاور میانه در زمینه تولید آنتی بیوتیک است بیش از نود نفر از پرسنل بازاریاب و هم چنین کارگران را که پروژه‌های رو به توسعهٔ شرکت را انجام می‌دادند از کار برکنار کرد.

خیلی از این بازاریاب‌های تحصیل کرده بودند که به دلیل کاهش تولید و عدم تامین مواد اولیهٔ دارویی مجبور به اخراج آن‌ها شدند.

پیش بینی می‌شود این اخراج که تعدیل نیرو نام نهاده‌اند ادامه داشته باشد.

خاطرنشان می‌شود در ماه‌های اخیر تعداد زیادی ار کارگران بیکار شده و بسیاری از واحدهای تولیدی ورشکست شده‌اند.

بررسی موراد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بند ۳ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر کسی که کار می‌کند حق دارد مزد منصفانه و رضایت بخشی دریافت دارد که زندگی او و خانواده‌اش را موافق حیثیت و کرامت انسانی تأمین کند و در صورت لزوم با دیگر وسایل حمایت اجتماعی کامل شود.
•    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.
•    بند ۱ ماده ۱۱ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: حق‌ هر کس‌ به‌ داشتن‌ سطح‌ زندگی‌ کافی‌ برای‌ خود و خانواده‌اش‌ شامل‌ خوراک‌ ـ پوشاک‌ و مسکن‌ کافی‌ همچنین‌ بهبود مداوم‌ شرایط‌ زندگی‌ به‌ رسمیت‌ شناخته شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید