خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم اعدام برای یک متهم مالی در خرم آباد

صدور حکم اعدام برای یک متهم مالی در خرم آباد

خبرگزاری هرانا – دادستان خرم آباد گفت: در خصوص ۳ کلاهبردار خودرو در خرم آباد، اظهار کرد: “حکم قانونی اعدام متهم «ب‌. و» صادر شده و منتظر انجام مراحل و تشریفات قانونی در دستگاه قضا هستیم تا این حکم اجرا شود.”

به گزارش ایلنا، رازانی در خصوص ۳ کلاهبردار خودرو در خرم آباد، اظهار کرد: حکم قانونی اعدام متهم «ب-و» صادر شده و منتظر انجام مراحل و تشریفات قانونی در دستگاه قضا هستیم تا این حکم اجرا شود.

دادستان خرم آباد اضافه کرد: برای پرداخت یک سری مطالبات مردم از این متهم، آنچه را که از اموال شناسایی شده بود مصادره کردیم اما میزان اموال در مقابل بدهیهای مردم ناچیز بود.

قاضی رازانی در خصوص یکی دیگر از کلاهبرداران فروش خودرو در خرم آباد گفت: این فرد در حال حاضر در زندان به سر می‌برد و برای پرداخت بدهی‌های با مشکل فروش اموال او مواجه‌ایم، چون قیمت اموال این متهم گران بوده و علیرغم انتشار آگهی برای فروش آن‌ها متاسفانه خریداری اعلام آمادگی نکرده است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از کلاهبرداران فروش خودرو به نام «الف-خ» متواری است و نیروهای اطلاعاتی و انتظامی در تلاش هستند که او را دستگیر کنند.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد.
•    بند ۱ ماده ۶ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: حق زندگی از حقوق ذاتی شخص انسان است. این حق باید بموجب قانون حمایت بشود. هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه از زندگی محروم کرد.
•    بند ۲ ماده ۱ دومین پروتکل اختیاری میثاق بین المللی حقوق سیاسی و مدنی به منظور الغای مجازات مرگ: کشور‌ها، تمام اقدامات لازم را در جهت منسوخ کردن مجازات مرگ در قلمرو قضائی خود، بعمل آورند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید