خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ممانعت از ملاقات فاران خوان یغما دانشجوی اخراج شده بهایی

هرانا؛ ممانعت از ملاقات فاران خوان یغما دانشجوی اخراج شده بهایی

خبرگزاری هرانا – با وجود گذشت ۱۰ روز از بازداشت «فاران خوان یغما» دانشجوی محروم از تحصیل بهایی تا کنون به وی اجازه ملاقات داده نشده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با گذشت بیش از ۱۰ روز از بازداشت «فاران خوان یغما» دانشجوی محروم از تحصیل و شهروند بهایی ساکن ساری، تاکنون به وی اجازه ملاقات داده نشده است این در حالیست که مرجع قضایی مربوطه حکم ملاقات نامبرده را صادر و در دفتر ملاقات هم ثبت شده ولی اداره اطلاعات از ملاقات فاران خوان یغما با خانواده‌اش ممانعت بعمل آورده است.

گفتنی‌ست، طبق اعلام مسئولین مربوطه، فاران خوان یغما متهم به تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عومی و نشر اکاذیب شده است.

یادآوری می‌شود فاران خوان یغما در سال ۱۳۸۵ در رشته ریاضیات محض دانشگاه بابلسر پذیرفته شد که پس از ۶ ترم تحصیل و انتخاب شدن جهت شرکت در المپیاد ریاضی دانشجویی به دلیل اعتقاد به آیین بهایی از دانشگاه اخراج شد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    ماده ۳۷ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان باید با نظارت لازم، اجازه ارتباط برقرار کردن با خانواده و دوستان خود در فواصل زمانی معین را داشته باشند. این ارتباط می‌تواند شامل نامه نگاری و تماس تلفنی یا ملاقات حضوری در زندان باشد.
•    ماده ۱۸۰ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: کلیه محکومان و مته‌مان تحت نظارت کامل و طبق مقررات این آیین‏نامه مجاز به داشتن ارتباط با بستگان و آشنایان خود می‌‏باشند و این ارتباط بوسیله ملاقات و مکاتبه‏‌ها انجام می‌‏پذیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید