خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  هرانا؛ رانندگان اعتصابی حمل سیمان به اخراج و بازداشت تهدید شدند

هرانا؛ رانندگان اعتصابی حمل سیمان به اخراج و بازداشت تهدید شدند

خبرگزاری هرانا – در پی تداوم اعتصاب رانندگان کارخانه تولید سیمان تهران که امروز برای پنجمین روز ادامه داشت، مامورین امنیتی، حراست کارخانه، فرمانداری شهر ری و پیمانکار رانندگان را تهدید به اخراج از شرکتهای حمل بار و دستگیری کردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجمین روز اعتصاب رانندگان بزرگ‌ترین کارخانه سیمان ایران (کارخانه سیمان تهران) بود.

این اعتصاب از ساعت ۵ بامداد تا ۵ بعد از ظهر امروز نیز ادامه داشت و مامورین امنیتی، حراست کارخانه، فرمانداری شهر ری و پیمانکار، رانندگان را تهدید به اخراج از شرکتهای حمل بار و دستگیری نمودند.

دور جدید اعتصاب رانندگان حمل سیمان کارخانه سیمان تهران از ۲۷ خرداد ماه سال جاری (شنبه) در اعتراض به پایین بودن کرایه حمل و نقل آغاز شد و تا امروز ادامه داشت.

راندگان حمل سیمان کارخانه سیمان تهران که اسفند ماه سال گذشته نیز تجربه یک اعتصاب را پشته سر گذاشته بودند می‌گویند: «در پنج ساله گذشته ۳۰ درصد به کرایه حمل افزوده شده و این میزان افزایش با توجه به تورم ۴۰۰ درصدی در قیمت اجناس مصرفی خودرو‌های سنگین در پنج سال گذشته مبلغ بسیار ناچیزی است. مسئولین باید به خواسته‌های ما تن بدهند.»

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید